Reklamı Geç
Advert
Advert

Eski Kaynarca Kaymakamı’na FETÖ soruşturması

....

Eski Kaynarca Kaymakamı’na FETÖ soruşturması
Eski Kaynarca Kaymakamı’na FETÖ soruşturması Admin
Bu içerik 2903 kez okundu.
Advert

2007 Yılında Kaynarca Kaymakamlığı görevinde bulunan Abdülkadir Okay, FETÖ soruşturması nedeniyle Eleşkirt Kaymakamlığı görevinden alındı.

 

Abdulkadir Okay Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısıyken atandığı Eleşkirt Kaymakamlığı görevinden alındı. Şanlıurfa Akçakale doğumlu Abdulkadir Okay Ardahan'ın Hanak ilçesi kaymakamı iken Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasından sonra Celalettin Güvenç tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığına getirildi. Burada bir süre görev yapan Okay daha sonra bu görevden ayrılarak Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine kaymakamlığa atandı.

ABDULKADİR OKAY KİMDİR?

1979 yılında Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı. 1998 yılında yerleştiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamlayarak buradan 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılında Maliye Bakanlığı'nda denetmen olarak çalışma hayatına başladı. 2007 yılında Edirne Kaymakam adayı olarak Mülki İdare sınıfına geçti. Sırasıyla Gaziantep'in Karkamış, Edirne'nin Meriç ve Enez, Sakarya'nın Kaynarca ilçelerinde kaymakamlık vekilliklerini yaptı. 2009 yılında bir yıl süreli olarak Amerika Birleşik Devletleri University Of Central Florida Üniversitesinde yabancı dil ve liderlik programına katıldı. Akabinde Gaziantep'in Nurdağı ile Ardahan'ın Hanak ilçelerinde kaymakamlık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kaymakam olarak atandı.

 

 

abdulkadir okay eski kaynarca kaymakamı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu