Reklamı Geç
Advert
Advert

İşten çıkartıldığı kooperatife başkan adayı oldu

Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nde çalışırken kooperatif ortağı olmak istediği için işten çıkartıldığını iddia eden Mehmet Acar, 2 yıl 2 ay sonra, 2018 yılı Kasım ayında yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

İşten çıkartıldığı kooperatife başkan adayı oldu
İşten çıkartıldığı kooperatife başkan adayı oldu Admin
Bu içerik 3201 kez okundu.
Advert

Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatifi çalışanı Mehmet Acar, “14 yıldır personeli olduğum kooperatife ortak olmak isteyince, ya ortak olursun ya da çalışırsın denilerek istifaya zorlandım. Çiftçilik de yaptığım için hem kooperatif personeli hem de ortak olmak yasal hakkımızdır olduğu halde. Haksızlığa uğrayarak, İşten çıkartıldım” dedi. 

 

Yasal hakları ödenerek işten çıkartıldığını belirten Mehmet Acar, “Kooperatif Başkanı Ayhan Demirhan, ortak olduğumda başkanlığa aday olacağımı iddia ederek ortak yapmak istemedi. Benim aday olmamdan bu denli korkmaları ne kadar ezik olduklarını, kendilerine güvenleri olmadığını ortaya koyuyor. 794 Sayılı Kaynarca Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ne ortak olan her üreticinin yönetim için aday olmak hakkı vardır. Önümüzdeki kongrede aday olmak gibi niyetim yoktu ancak yapılan haksızlık karşısında 2018 yılı Kasım ayında yapılacak kongre de liste çıkartarak kooperatif başkanlığa adaylığımı koymaya kararlıyım” diye konuştu. 

 

Konuyla ilgili konuşan 794 Sayılı Kaynarca Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı Ayhan Demirhan ise, “Yönetim Kurulumuzun aldığı kararları uygulamaya koyan Kooperatif Müdürü’nün talimatlarına aykırı hareket edildiği için genel merkezden müfettiş istedik rapor uyarınca işten çıkarılmış olup tüm yasal hakları da ödenmiştir” dedi. - Sedat Balta

mehmet acar kaynarca yağlı tohumlar kooperatifi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu