Reklamı Geç
Advert
Advert

Kaynarca Devlet Hastanesi'nden tanıtım atağı...

Kaynarca'da bir vatandaşın ilçe hastanesindeki hizmetlerin yetersiz olduğu iddialarını içeren haberlerden sonra Sakarya basınına servis edilen 2 haberle hastanenin tanıtımı yapıldı.Okumayanlar için işte o haberler...

Kaynarca Devlet Hastanesi'nden tanıtım atağı...
Kaynarca Devlet Hastanesi'nden tanıtım atağı... Admin
Bu içerik 2874 kez okundu.
Advert

Bu hafta basın kuruluşlarına gönderilen ilk haberde güçlendirmesi ve yenileme çalışması yapılan bina ve doktor kadrosu hakkında bilgi verilirken, ikinci haberde doğum sevinci başlığı ile doğum konusunda çok başarılı olunduğu vurgulandı. Kaynarca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aysun Atakay, "Vatandaşlarımıza kesintisiz ve sorunsuz sağlık hizmeti veriyoruz. Hastanemizdeki tüm imkanlarımızı halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bir çok alanda olduğu gibi doğum konusunda da başarılıyız. ilçe halkımızın bu konuda hastanemizi tercih etmesi bizleri mutlu ediyor" dedi. 
BİRİNCİ HABER
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Kaynarca Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığı tarafından projelendirilen bakım, onarım ve güçlendirme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında yenilenen hastane binasının gececi kabulünün iki hafta içerisinde yapılması bekleniyor. 
KADIN DOĞUM SERVİSİ
Geçen yıl başlayan çalışmalar kapsamında ilçe belediyesinin eski hizmet binasına taşınan hastane burada hizmet vermeye devam ediyor. Güçlendirme ve yenileme yapılan binada poliklinik ve acil servis hizmetinin yanında bir ameliyathane ve kadın doğum bölümü de yer alacak. Yenilenen binanın yanında 15 yataklı ek hizmet binası inşaatı da devam ediyor. İlçe halkına daha iyi fiziki şartlarda hizmet vermek için gün saydıklarını dile getiren Hastane Yöneticisi Başhekim Dr. Aysun Atakay  “Hastanemizde 2 adet aile hekimi uzmanı, 1 adet çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 adet iç hastalıkları uzmanı ve 3 adet diş tabibi görev yapıyor. Vatandaşlarımıza kesintisiz ve sorunsuz sağlık hizmeti veriyoruz. Yenilenen binamızda fiziki şartlar bakımından çok daha iyi hizmet verebileceğiz.” dedi.
15 YATAKLI EK BİNA
Hastanede 24 saat kesintisiz acil servis hizmetleri verildiğini de kaydeden Başhekim Atakay, “Hafta içi her gün iç hastalıkları, aile hekimi ve diş polikliniği; pazartesi ve cuma günleri çocuk sağlığı ve hastalıkları ile cuma günleri ise kadın hastalıkları ile doğum polikliniği aktif olarak hizmet veriyor. Bunun dışında diş polikliniklerimiz haftada iki gün mesai dışı muayene hizmeti vermekte.” diye konuş. 15 yataklı ek hizmet binasının da ilçede önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade eden Atakay, laboratuvar hizmetlerinde de birçok tahlili çalışa bildiklerini çalışamadıkları tahlilleri ise hastalardan kan alarak Yenikent Devlet Hastanesi’ne gönderdiklerin belirtti.  
İKİNCİ HABER: KAYNARCA'DA DOĞUM SEVİNCİ
Tuğba ve Mehmet Taşkan çifti, ikinci bebeklerini Kaynarca Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi’nde kucağına aldı.
Akşam saatlerinde doğum sancılarının artması üzerine ilçe hastanesine getirilen Tuğba Taşkan için doğum hazırlıkları başladı. Dr. Ümmü Gülsüm İzgördü gözetiminde evinden çağrılarak hastaneye gelen Ebe Kübra Koyun’un müdahalesiyle Taşkan çiftinin nur topu gibi bir kız bebeği dünyaya geldi. Anne ve bebeğin sağlık durumunun çok iyi olduğunu dile getiren Hastane Başhekimi Dr. Aysun Atakay “Hastanemizde tüm imkanlarımızı halkımızın hizmetine sunuyoruz. Birçok alanda olduğu gibi doğum konusunda da başarılıyız. İlçe halkının bu konuda hastanemizi tercih etmesi bizleri mutlu ediyor. Yenilenen hastane binamıza geçtiğimizde kadın doğum servisimiz daha da iyi hizmet verecek. Bu konuda tüm imkanlara sahibiz. Taşkan çiftinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Doğumu gerçekleştiren ekibimize teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu