Reklamı Geç
Advert
Advert

3 Yıl önce de doğalgaz müjdesi verilmişti(!)

11 Mart 2014 tarihinde Kaynarca'da partililerine ve vatandaşlara konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam doğalgaz sözü vermişti. Aradan geçen yaklaşık 3 yıldan sonra konu Belediye Başkanı Zeynur Özel tarafından yeniden gündeme getirilerek halka yeni bir müjde daha verildi.

3 Yıl önce de doğalgaz müjdesi verilmişti(!)
3 Yıl önce de doğalgaz müjdesi verilmişti(!) Admin
Bu içerik 2436 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Kaynarca Belediyesi’nden gönderilen basın açıklamasında Belediye Başkanı Zeynur Özel’in, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’a yaptığı ziyaretin fotoğrafı ve Facebook hesabından paylaştığı, “Genel Başkan yardımcımız Şaban Dişli ile birlikte EPDK’yı ziyaret edip doğalgaz konusunda görüşmeler yaptık. KAYNARCAMIZA DOĞALGAZ PROJESİ 2017 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN.” sözleri haberleştirildi. 

 

Basın açıklamasında, “Kaynarca 2017’de doğalgaza kavuşuyor” başlığı ile “Dün Ankara’ya giden Belediye Başkanı Zeynur Özel’in girişimleri ve çalışmaları neticesinde Kaynarca doğalgaz projesi 2017 yatırım programına alındı” denildi. 

 

BAKAN 3 YIL ÖNCE DOĞAL GAZ SÖZÜ VERMİŞTİ

Yaklaşık 3 yıl önce 30 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinden 19 gün önce Kaynarca’ya gelen ve Özbay Düğün Salonu’nda partililere ve vatandaşlara konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam doğal gaz sözü vermiş, konuşması Sakarya ve Kaynarca kamuoyuna “Kaynarca’ya doğalgaz sözü” başlığı ile manşeti ile duyurulmuştu. 

 

ŞARTI ŞURTU YOK DOĞAL GAZINIZ GELECEK DEMİŞTİ

Ayşenur İslam, Zeynur Özel’e desteğini ve doğalgaz müjdesini şu sözlerle ifade etmişti: “Başkanımız (Zeynur Özel) söz verdi. Biz arkasındayız. Kefiliyiz, inşallah doğal gazımız.” Hemen bu şarta bağlıyor demezseniz eğer, bir şey talep ediyoruz sizden. Asla şartı şurtu yok. Ne olursa olsun doğal gazınız gelecek ama Kaynarcamız bizi bir kere alıştırdı. Onun için söylüyorum. 30 Mart’ta yüzde 70′e var mısınız?”

 

YÜZDE 70 OY İSTEMİŞTİ

30 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinde Kaynarca’da yüzde 59, 30 oy oranı ile AKP’nin Sakarya’nın 16 ilçesinde en çok oy aldığı 3. ilçe oldu. 

 

AKP aynı yıl 10 Ağustos tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise ilçemizde yüzde 77.42 oy oranı ile Sakarya’nın 16 ilçesi arasında ikinci oldu.

 

Ancak aradan geçen 3 yıla yakın sürede doğal gazla ilgili henüz kazma vurulmadı.

 

 

11 Mart 2014 tarihinde basında yer alan haberi hatırlayalım

 

Aile ve Soysal politikalar bakanı Ayşenur İslam Partisinin Aday Tanıtım programı için geldiği Kaynarca’da yoğun ilgi ile karşılaştı.Kaynarca – Adapazarı duble yolunda Partililer tarafından çiçekler ile karşılanan Bakan İslam 200 araçlık konvoy ile programın yapılacağı Özbay Plaza’ya geldi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Kaynarca Belediye Meclisi üyesi adayları ve yeni yönetim kurulu üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün katılımı ile tanıtıldı.

Kaynarca Özbay Düğün Salonunda yapılan toplantıda konuşan Bakan İslam, Belediye Başkanı Zeynur Özel’in doğal gaz isteğine destek verdi.

 

Ayşenur İslam yaptığı konuşmada : “ Kaynarcamızda Yolumuz, kültür merkezimiz, iki tane OSB’miz, fakültemiz, okullarımız, hastaneleriniz, suyumuz başka var mı? Bir çok şey var. Bir eksiğimiz var Kaynarca bizden bunu talep ediyor. Başkanımız söz verdi. Biz arkasındayız. Kefiliyiz, inşallah doğal gazımız.” Hemen bu şarta bağlıyor demezseniz eğer, bir şey talep ediyoruz sizden. Asla şartı şurtu yok. Ne olursa olsun doğal gazınız gelecek ama Kaynarcamız bizi bir kere alıştırdı. Onun için söylüyorum. 30 Mart’ta yüzde 70′e var mısınız? Dünyanın ağzını açık bırakmaya var mısınız?  Bravo helal olsun, alnından öptük Kaynarca’nın dedirtmeye var mısınız?” dedi.

 

zeynur özel doğalgaz manşet ayşenur islam bu kaçıncı müjde
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu