Reklamı Geç
Advert
Advert

Kaynarca’da Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri

Kaynarcada Ağız ve Diş Sağlığı haftası kapsamında kutlama yapıldı, Kaynarcalı minikler Devlet Hastanesi Diş Polikliniğinde ağırlandı.

Kaynarca’da Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri
Kaynarca’da Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri Admin
Bu içerik 2272 kez okundu.
Advert

Kutlamaya Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Aysun Atakay, İdari ve Mali İşler Müdürü Murat Koçsoy, Hastane personeli ve diş hekimleri katıldı. Başhekim Dr.Atakay kutlama etkinliğinde ağız ve diş sağlığının önemine değinerek, “Ülkemizin ilk dişçilik yüksekokulu olan ‘Dişçi Mekteb-i Aliyesi´ Tıp Fakültesi bünyesinde 22 Kasım 1908 tarihinde kurulmuştur. 1996 yılından bu yana her yıl 22 Kasım günü ‘Diş Hekimleri Günü´, 22 Kasım´ı içine alan hafta ise ‘Ağız Diş Sağlığı Haftası´ olarak kutlanmaktadır. Sağlığımızın en önemli parçalarından biri olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin, her vatandaş için eşit haklar çerçevesinde kolay ulaşılabilir olması gayretiyle, modern teknolojinin tüm imkânlarından yararlanılarak kaliteli, kapsamlı ve özverili ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan tüm diş hekimlerimizin gününü kutlar görevlerinde kolaylıklar dilerim” diye konuştu.

 

Ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Kaynarca Anaokulu öğrencileri  Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi Diş Polikliniğini ziyaret etti . Diş Polikliniğinde görevli diş hekimlerince diş taramaları gerçekleştirilen minik ziyaretçilere dişlerimizin yapısı, çürük oluşum mekanizması, ağız ve diş sağlığımızı koruma, dişlerimize faydalı yiyecekler ve diş fırçalama tekniği konusunda bilgilendirme yapılarak temsili diş sağlığı karneleri dağıtıldı. Tüm öğrencilerin başarı ile geçtiği diş taraması sonrası minikler diş sağlığının önemini bir kez daha kavradı. 

kaynarca ilçe hastanesi diş hekimi aysun atakay murat koçsoy idari mali işler müdürü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu