Advert

Bu dere insan sağlığını tehdit ediyor

Kaynarca Topçu Köyü Büyük Kaynarca Mahallesi'nden geçen ve Acarlar Longozu'na dökülen derenin kenarında yaşayan vatandaşlar lağım kirliliğinden şikayetçi. Tarihi Şeyh Muslihiddin Camisi bahçesine de bitişik akan dereye bırakılan lağımların insan ve hayvan sağlığını tehdit ettiğini belirten S. V. adlı vatandaş sosyal medyada yayımladığı video ile sorunu şu sözlerle paylaştı:

Bu dere insan sağlığını tehdit ediyor
Bu dere insan sağlığını tehdit ediyor Admin
Bu içerik 2763 kez okundu.
Advert

 "Videoda görmüş oldugunuz su B.Kaynarca Mah. İçersinden geçen dere. Bu dere bizim köyümuzun içerisinden akıp gitmekte. Akan bu pislik bir Mahallenin LAĞIMI dereden kurdu kuşu ördeği tavuğu su içmekte insanlar bu suda traktör ünü ve ekipmanlarıni yıkar köyde ve civar yerlerde gezerler. Bu durum ne kadar sağlıklı dır yorum size ait. Bu videoyu çekerken burnumu tikadim. Haberci arkadaşların ve ilgililerin dikkatine."
Vatandaşlar Topçu Köyü sınırları içindeki bir başka mahalle olan Dağağzı Köyü lağım atıklarının dereye bırakılmasının önlenmesini istiyorlar. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Köylü     0000-00-00 Bahsedilen koyun lagimi bu köye nasıl geliyor ben onu anlamadım. Dagagzi koyu tepelerin arkasında kaliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X