Reklamı Geç
Advert
Advert

Yağmur yağdı hastaneyi su bastı

Yağmur, 20 Gün sonra düzenlenecek törenle açılması planlanan Kaynarca Devlet Hastanesi yenileme ve onarım çalışmalarındaki eksiklikleri ortaya çıkardı. Yağışların ardından morgu su bastı. Yağmur suları zemin katın yanı sıra çatıdan da bina içlerine sızdı. Hastanenin girişi de çöktü. Girişin çökmesi ile elektrik kabloları ve diğer kablolar da hasar gördü.

Yağmur yağdı hastaneyi su bastı
Yağmur yağdı hastaneyi su bastı Admin
Bu içerik 2629 kez okundu.
Advert

YA AÇILIŞTAN SONRA OLSAYDI

Önceki akşam yağan yağmurla birlikte sadece zemin sular altında kalmadı. Çatı kısmından içeri akan yağmurla birlikte hastanenin girişi de çöktü. Girişin çökmesiyle birlikte elektrik kabloları ve diğer donatıların kabloları da hasar gördü. Binanın tamirat projesi hazırlanırken yapılan hatalar ve bakanlığın malzeme seçtiği malzemelerin doğru olmadığı da yağmurun ardından gün yüzüne çıktı. Kaynarca İlçesi yapılan hataların düzeltilmesiyle hizmete girecek.

ÇERÇEVELER YAĞMURU İÇERİ ALIYOR

Hastanenin girişinde yaşanan çökmenin tek sevindirici tarafı hastanenin kapalı olması ve kimsenin burnunun kanamaması

Tadilat projesinde ki en önemli hatalardan birisi pencerelerin konumlandırılma şekli. Projeye göre yapılan çerçeveler yağmuru dışarı değil içeri akıtıyor.

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesinin tadilata alındıktan 1,5 yıl sonra hizmete girmesi planlanıyordu. Hastanenin hizmete gireceği tarih bile düşünülmüşken yağmurun verdiği hasar bütün planları alt üst etti.

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X