Reklamı Geç
Advert
Advert

‘Birinci sınıf içme suyu’ kaynağı böyle mi korunur?

Kaynarca ilçe merkezi ve bazı köylere su sağlayan Sapanca Gölü’nün etrafının çöplük gibi olduğu ortaya çıktı.

‘Birinci sınıf içme suyu’ kaynağı böyle mi korunur?
‘Birinci sınıf içme suyu’ kaynağı böyle mi korunur? Admin
Bu içerik 2092 kez okundu.
Advert

SASKİ tarafından basına servis edilen “Sapanca Gölü’nü temizledik” konulu haberle Sakarya’nın içme suyu kaynağının ne kadar korunduğu gözler önüne serildi. 

Çevreci gazeteci Fehmi Duman durumu büyük harflerle eleştirdi: “SASKİ İÇME SU KAYNAKLARIMIZ SATTI

SONRA NE YAPTI

SAKARYA HALKINA İÇİLEBİLİR SUYU NASIL TEMİN EDERİM DEDİ.

ORMANLARI TRAŞLADILAR AKÇAY BARAJINI YAPMAYA KOYULDULAR. BUNLAR AKŞAY BARAJININ ÜZERİNE HES YAPMASALAR BİZE SU BİLE TEMİN ETMEZLER NE GÖRDÜK İKİ GÜNDE BİR SASKİ AÇIKLAMA YAPIYOR SU KAYNAKLARINI KORUYORUZ DİYE

KORUYAMIYORLAR

KORUYAMADIKLARINI BİR BİR AÇIKLAYACAĞIZ

BUNLAR KENDİLERİNİ BİLE KORUYAMIYOR ÇÜNKÜ KORUYAMADIKLARI SAPANCA GÖLÜNÜ TEMİZLEDİK DİYE HABER YAPIYORLAR YAHU SENİN GÖREVİNİN SAPANCA GÖLÜNE DOĞRU AKAN DERELERİN TEMİZ AKMASI İÇİN NE YAPTINIZ HİÇ

SİZ NE YAPIYORSUNUZ HİÇ BİR ŞEY

SONRA ÇIKIYORSUNUZ

TEMİZLİK YAPTIYORUZ DİYE TEMİZ OLMASI GEREKİYOR O ÇÖPLERİNN SU HAVZASINDA OLMAMASI GEREKİYOR.”

 

SASKİ’nin basına servis ettiği haber şöyle:

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sapanca Gölü kıyı şeridinde temizlik çalışması başlattı. Göl kıyısında kirliliğe neden olan ve özellikle sazlık alanlarda bulunan naylon poşet, pet ve cam şişeler ile naylon poşet gibi atıklar, SASKİ ekipleri tarafından temizleniyor.

Herkese görev düşüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamada, “Sapanca Gölü’nün kıyı şeridinde belli aralıklarla ekiplerimiz temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Sapanca Gölü’müzün doğal güzelliğinin korunması ve kıyı şeridinin daha temiz bir görünüme kavuşması konusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Gölün kıyı şeridindeki sazlık alanlarda kirliliğe neden olan naylon poşet, pet ve cam gibi atıkları temizliyoruz. Bu doğal güzelliğin korunması konusunda vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz” denildi.

 
SASKİ kaynarca saski sakarya büyükşehir belediyesi içme suyu sapanca gölü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X