Advert

SEDAŞ’ın beceriksizliği ekonomik kayıplar yaşattı

Cuma günü ilçe merkezi ve köylerde gün boyu elektriklerin gidip gelmesi bazı köylerde 24 saat süren elektrik kesintisi ekonomik kayıplara neden oldu.

SEDAŞ’ın beceriksizliği ekonomik kayıplar yaşattı
SEDAŞ’ın beceriksizliği ekonomik kayıplar yaşattı Admin
Bu içerik 2079 kez okundu.
Advert

Kaynarca’da Cuma günleri kurulan pazar yeri ve çevresindeki esnaflar elektrik arızaları nedeniyle sıkıntılı durumlar yaşadı. İşleri internet ve elektrikli aletler üzerinden yürüyen bir çok esnaf iş yapamadı. Köylerde ise tavuk çiftlikleri ve büyükbaş hayvan ahırlarında uzun süreli elektrik kesintileri hayatı zorlaştırdı. 

 

Vatandaşlar Sepaş’a giderek ya da elektrik arıza telefonundan SEDAŞ’ı arayarak dertlerini anlatmaya çalıştı. Bazı Kaynarcalılar ise BİMER’e şikayetçi oldu. 

 

Vatandaşlar tepkilerini sosyal medyadan da paylaştı. Aşağıda bir esnaf ve çiftçinin sosyal paylaştıklarını okuyabilirsiniz. 

 

 

BİR ESNAFIN TEPKİSİ

ALLAH BİN TÜRLÜ BELANIZI VERSİN!!

Sakarya kaynarca bölgesinde playstation cafe işletiyorum ve cuma günü buranın pazarı bizim trafomuzda pazar yeriyle aynı trafo ve gelelim en büyük trajediye trafo kaldırmadığı için elektirikler gidip geliyor sabahtan bu saate dükkanı hiç çalıştıramadım 1 makinam ve bilgisayarım çöp oldu elektiriğin git gelinden dolayı... sepaş kaynarca şubesine gidiyorum müdüriyetteki adam benle alay edercesine makinalara rapor tuttur paranı alırsın cuma günleri dikkat et makinalarına dükkanı açma birşey yapamam git istediğin yere şikayet et diyor ulan ben bu dükkandan asıl cuma günü para kazanıyorum dükkanı açmayayımda benim kredimi , kiramı, elektiriğimi, suyumu , yaşamsal faliyetlerimin giderlerini sen mi karşılayacaksın. Bu Kaynarca ne büyür ne yola yordama gelir.
KAYNARCAYA YATIRIM YAPMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR HAYATINIZIN BENİM GİBİ EN BÜYÜK HATASINI YAPARSINIZ.
SONUÇ OLARAK BİMERE ŞİKAYET ETTİM SONUCUNU GÖRECEĞİZ.
Madurum ve benim bu şekilde madur olmama sebep olan herkesi Allaha havale ediyorum.
Son olarakta saat şuan 17.03 bu saate kadar dükkanım hiç çalışmadı sonuna kadar bu işin peşinde koşacağım ve o bana dükkanını açma diyenkişi de gelip bu işi niye buralara taşıdın diye yalvaracak..

 

ÇİFTÇİNİN TEPKİSİ

24 saattir elektrikler kesik. 2 damla yağış düşse sepas felç oluyor. Yıllardır hep aynı kaynarca merkezinde neden kesilmiyor demekki sorun kuzey hattı trafosunda. Bu bölgede bir sürü kümes var en az 50 ton süt var ne olacak bu hayvanların hali. Elektrik faturasını bir gün geciktirenin hemen elektriğini kesmeyi biliyorsun ama bir trafoyu yükseltmeyi bilmiyorsun.

 
SEPAŞ sepaş sedaş SEDAŞ sakarya elektrik dağıtım pazarlama kaynarca arıza
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X