Advert
Advert

KASİAD’dan mesleki eğitimde inovasyon projesi

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) tarafından hazırlanan “Mesleki Eğitimde İnovasyon Projesi” İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından Sakarya’dan desteklenmeye değer bulunan 4 proje arasında yer aldı.

KASİAD’dan mesleki eğitimde inovasyon projesi
KASİAD’dan mesleki eğitimde inovasyon projesi Admin
Bu içerik 2744 kez okundu.
Advert

Proje danışmanı Ebru Kahveci proje hakkında bilgiler verdiği tanıtım toplantısında konuşan Kaymarca Kaymakamı Kemal Şahin, Sakarya’dan 4 projenin kabul edildiğini belirterek, “Bunlardan birinin Kaynarca’da uygulanacak olması gurur verici bir olay. Projenin hazırlanmasında emeği geçen ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelimiz Proje Danışmanı Ebru Kahvecioğlu’na, KASİAD başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bir şeyi çok isteyince oluyor. Gerekli fedakarlıklarda bulunulunca sonuç alınıyor” dedi. 

 

KASİAD Başkanı İsmail Kaymak da yaptığı konuşmada projeye destek verenlere teşekkür etti. Kaymak, “Projeyle mesleki farkındalık oluşturmak, gençlerin iş sağlığı ve güvenliği konularında birikimlerini artırmak, sosyalleşmelerini sağlamak, mesleki yeterlilik düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak, kurulacak OSB’lerde ihtiyaç duyulan mesleki yeterlilik düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak hedefleniyor” diye konuştu. 

 

Kaynarca’da 10 ay süreyle 200 meslek lisesi öğrencisi ve öğretmenleri ile uygulanacak 41 bin 235 lira bütçeli projeyle ilçede kurulması planlanan Kaynarca Mobilya İhtisas OSB ve Doğu Marmara Makine İmalatçıları OSB’ye nitelikli işgücü yetiştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. 

Projenin tanıtım toplantısına Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Başarı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Bostancı, Kaynarca Seyfettin Selim Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Göktaş, öğretmenler ve KASİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

 

Projenin temel faaliyetleri arasında modern işletmelerdeki üretim süreçlerinin incelenmesi, bilişim, metal, elektrik bölümü öğrencilerinin İstanbul Pendik Gedik Test Merkezi işbirliği ile üretim sistemleri süreç eğitimi almaları, ülkemizdeki uluslararası fuarlara katılım sağlanması, iş sağlığı ve güvenliği, girişimcilik konularında seminer programlarına katılım sağlanması yer alıyor. - Sedat Balta

 
İsmail kaymak kasiad kaynarca sakarya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı