Advert
Advert

Tarımda acı gerçek

Hükümetin atadığı İl Tarım Müdürü bile tarım politikalarını eleştirdi. Tarımsal faaliyetlerin azaldığını, bir çok tarım ürününü ithal edilir duruma gelindiğini ifade eden Erdemir, tarım arazilerinin korunması gerektiğini vurguladı.

Tarımda acı gerçek
Tarımda acı gerçek Admin
Bu içerik 2480 kez okundu.
Advert

Artık ithal ediyoruz
Büyük ülke olmak için tarım arazileri ve su kaynaklarının korunarak; sanayileşme yoluna gidilmesi gerektiğini söyleyen İl Tarım Müdürü Erdemir, “Tarımsal faaliyetler azalıyor. Bugün artık birçok tarım ürününü ithal eder hale geldik” dedi.
YENİ BİNA HAZIRLIĞI
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Erdemir, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakulluçu'yu ziyaret etti. Ziyarette Karakullukçu, kentin sanayi merkezi olduğu kadar tarımda da bir numara olduğunu söyleyerek, “Mısır, kabak, ıspanak ve buğday üretimi yanı sıra dış mekan süs bitkiciliğinde Arifiye marka oldu. Bu alanda sadece 3 bin kişi istihdam ediliyor” dedi. Karakullukçu, ilçeye modern bir müdürlük binası yapılması içinde de destek vereceklerini söyledi. İl Müdürü Erdemir ise üretimin önemine değindi.
ÇEŞİTLİ NEDENLERDEN
Erdemir, “Büyük ve güçlü bir ülke olabilmek için sanayileşmek, üretmek zorundayız. Bunu yaparken verimli tarım arazilerimizi ve su kaynaklarımızı korumak zorundayız. Dünya'da kendi kendine yetebilen birkaç ülkeden biriyken, hızlı nüfus artışı, küresel ısınma, tarımda artan maliyetler, gençlerin fabrikalarda çalışmak için şehre göç etmesi gibi birçok nedenden dolayı, tarımsal faaliyetlerimiz günden güne azalmaktadır. Bugün birçok tarım ürününü ithal eder duruma geldik” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı