Reklamı Geç
Advert
Advert

Mobilyacılar OSB'nin etrafındaki tarlalara talip oldular

Sakarya Mobilya İmalatçıları Kooperatifi üyesi 100 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Lütfi Sunman, 4 yıldır yer arayışında bulunduklarını söyledi en uygun yerin Kaynarca Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi etrafındaki araziler olduğunu söyledi. Yapılan oylamada en uygun arazinin Kaynarca olduğuna oy çokluğu ile karar verildi.

Mobilyacılar OSB'nin etrafındaki tarlalara talip oldular
Mobilyacılar OSB'nin etrafındaki tarlalara talip oldular Admin
Bu içerik 3299 kez okundu.
Advert

SAMİKOP Başkanı Sunman, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Küçük Sanayi Sitesi kurulabilecek Adapazarı ve etrafındaki araziler ile Kaynarca Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi etrafındaki araziler hakkında mobilya imalatçılarına bilgi verdi. Arazilerin yapısı, uygunluğu, getiri ve götürülerini tek tek imalatçılara anlatıp, onların görüşlerini aldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda karşılıklı yapılan istişareler sonucu bu sektörün büyümesi, gelişmesi, dışarıya açılması için en uygun arazinin Kaynarca olduğuna oy çokluğu ile karar verildi.
 
YER SORUNU ÇÖZÜLECEK
 
SAMİKOP Başkanı Sunman, Kaynarca'da arazi çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayacaklarını belirterek, ''Uzun uğraşlar ve ekibimiz ile birlikte yaptığımız yoğun çalışmalar sonucu nihayet yer için somut bir adım atmış olduk. Bugün mobilya imalatçıları için tarihi bir gündür. Birkaç ay içinde inşallah yer sorununu çözerek, sanayi sitemiz için kaymayı vurmaya başlayacağız. Şimdiden sektörümüze hayırlı uğurlu olsun'' şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaynarca Uzmani     0000-00-00 Kaynarca da yer bulmaniz cok zor. Savunma ve Otomotiv sanayinin kalbi olacak bir yer orasi. Mobilyacilar icin pahali olabilir. Mobilyacilar baska yere gitsinler. Koca Turkiyede yer mi kalmasi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu