Reklamı Geç
Advert
Advert

AFAD ekibi heyelan bölgesinde inceleme yaptı

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Sakarya Valiliği AFAD (İl Afet ve Acil Durum) Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve jeoloji mühendisleri bölgeye giderek incelemede bulundular.

AFAD ekibi heyelan bölgesinde inceleme yaptı
AFAD ekibi heyelan bölgesinde inceleme yaptı Admin
Bu içerik 2348 kez okundu.
Advert

CAN GÜVENLİĞİ SAĞLANDI

Karaçalı Mahallesi Muhtarı Mehmet Karadağ 3 ailenin evlerinden tahliye edildiğini ve otelde konakladıklarını belirterek, “Ahmet Bektaş, Hasan Vurgun, Serdar Vurgun ve babası Hayrettin Vurgun’a ait binalarda çökme tehlikesi nedeniyle evlerin boşaltılarak önlem alındı” diye konuştu. 

 

Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, evlerde yaşayan vatandaşlardan bilgi aldı. Şahin,  “Vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması konusunda gerekli önlemler alındı. Konuyla ilgili gerekli incelemeler yapılıyor” dedi. 

 

HEYELANI MELEN SU HATTI MI TETİKLEDİ 

Vatandaşlar Kaynarca Karaçalı Mahallesi Soğuksu mevkiinde meydana gelen heyelanın, evlere 20 metre uzaklıktan geçen ‘Melen Su Hattı’ çalışması nedeniyle oluşabileceğine dikkat çektiler. 

 

15 EV RİSK ALTINDA OLABİLİR

Arifağa Mahallesi Muhtarı Bekir Poyraz, “AFAD ekibi heyelan bölgesinin belirlemek için yaptığı çalışmada Karaçalı Mahallesi Soğuksu mevkii ve Arifağa Mahallesi girişindeki evleri de inceledi 15 evin risk altında olabileceği düşünülüyor* diye konuştu. - Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KENDİNİ HATIRLAT
KENDİNİ HATIRLAT
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu
Fındık üreticisinde Amerikan Kelebeği korkusu