Advert
Advert
Advert

Okuma grubu üyeleri kahvaltıda buluştu

Okumadığın gün karanlıktasın

Okuma grubu üyeleri kahvaltıda buluştu
Okuma grubu üyeleri kahvaltıda buluştu Admin
Bu içerik 2847 kez okundu.
Advert

Kaynarca Anadolu Lisesi’nde okuma sevgisini ve alışkanlığını artırmak geçen yıl oluşturulan okuma grubu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, Okul Müdürü Abdurrahman Burak, Müdür Yardımcısı Cengiz Hamzaoğlu, katıldığı kahvaltıda bir araya geldiler. 

Her ay bir seçtikleri bir kitabı okuyup, daha sonra değerlendiren okuma grubu üyelerine okulun öğretmenleri Kadir Korkut ve Fatih Demir rehberlik ediyorlar. 

İKİNCİ OKUMA GRUBU 
Okul Müdürü Abdurrahman Burak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen 100 temel eser başta olmak üzere öğrencilerin ve okuma grubuna rehberlik eden öğretmenlerinin önerdiği kitapların okunduğunu ve değerlendirildiğini belirterek, “Okuma gruplarını artırmayı planlıyoruz. Mustafa Kutlu’nun kitaplarının okunacağı ikinci okuma grubunu oluşturuyoruz” dedi. 

TELEVİZYON ZİHNİ KÖRELTİYOR
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi ise Kaynarca Anadolu Lisesi’nde oluşturulan okuma grubunun ilçede bir ilk olduğunu ifade ederek, “Japonya’da bir kişi 24 kitap okurken, ne yazık ki ülkemizde 6 kişi bir kitap okuyor. Sürekli televizyon izlemek zihnimizi köreltiyor. Ne kadar az televizyon izlersek o kadar iyi” diye konuştu. - Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı