Advert

Vatandaşla Buluşma Toplantısı yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla tüm il ve ilçelere gönderilen genelge gereğince Kaynarca İlçe Kaymakamı Kemal Şahin başkanlığında, Belediye Başkanı Zeynur Özel, ilçe kurumlarının amirleri, muhtarlar ve vatandaşların katılım ile Kaynarca Belediyesi Toplantı Salonu’nda vatandaş ile buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

Vatandaşla Buluşma Toplantısı yapıldı
Vatandaşla Buluşma Toplantısı yapıldı Admin
Bu içerik 2033 kez okundu.
Advert

Kaymakam  Kemal Şahin yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın istek öneri ve şikayetlerini bire bir doğrudan temas kurmak suretiyle almak amacıyla yayınlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda her ayın üçüncü haftası çarşamba günü ilgili birimlerin koordinesinde muhtarlar toplantısı, halk toplantıları ve güvenlik toplantıları gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaymakam Şahin’in konuşmasının ardından toplantıya katılan vatandaşlar ve muhtarlar eğitim, sağlık, trafik, yol, su, çöp vb. sorun ve görüşlerini paylaşarak ilgili müdürlerle sorunların çözümleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda vatandaşların istekleri özetle şöyle oldu:
1- Hizmetlerin devlet vatandaş işbirliği çerçevesinde yapılması. 
2- Mahalle yollarının bakım ve onarımının yapılması.
3- Merkez çarşı içinde bulunan tuvaletlerin ücretsiz olması. 
4- Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde yeni yapılan inşaatların projelerinin 6360 Sayılı Yasa’ya uygun olarak yapılmasının sağlanması.
5- İlçedeki cami ve lojmanların bakımlarının yapılması. 
6- Büyükyanık Kuran Kursu’na yangın merdiveni yapılması. 

kaynarca vatandaş buluşması sakarya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X