Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Hep satmıyoruz alıyoruz da…

Kaynarca Belediyesi Şubat Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında yapıldı. Toplantıda Denetleme Kurulu seçimi, imar değişikliği talepleri, taş ocağının Belediye şirketi tarafından işletilmesi konuları görüşüldü. Kararlar Bağımsız Meclis Üyesi, AKP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile alındı.

Hep satmıyoruz alıyoruz da…
Hep satmıyoruz alıyoruz da… Admin
Bu içerik 2517 kez okundu.
Advert

DENETLEME KURULU DEĞİŞMEDİ
İki gündem maddesinin bulunduğu toplantının ilk maddesinde Denetim Kurulu oluşturuldu. Geçen yıl da görev yapan Denetim Kurulu üyeleri Recep Boğaz, Ergün Öztürk ve Nurcan Akkurt yeniden aynı göreve seçildiler. 

İMAR DEĞİŞİKLİĞİ TALEPLERİ BİTMİYOR 
Gündemin ikinci maddesinde Hatipler Mahallesi Şehit Ercan Karadağ Caddesi İlçe Hastanesi’nin sağ tarafında bulunan bazı arsaların sahiplerinin bitişik nizam ve ticari alan olması talebi görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. 

HEP SATMIYORUZ ALIYORUZ DA
Belediye Başkanı Zeynur Özel çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi: “Sanki hep gayrimenkul satıyoruz gibi görünüyor. Halbuki yer de satın alıyoruz. Karaboğaz sahili, Cebek, Turnalı, Büyükyanık ve çeşitli yerlerde 2 B statüsünde dönümü bin liradan 43 bin 600 metrekare arazi satın aldık.”

İŞ MAKİNELERİ ALINDI
Yol yapımı ve onarımında kullanılmak üzere iş makineleri de alındığını ifade eden Zeynur Özel, “Devlet Malzeme Ofisi’nden bir greyder ve 2 silindir satın aldık. 

TAŞ OCAĞINI BELEDİYE İŞLETECEK
Ömerağa Mahallesi’ndeki taş ocağının da ruhsatını aldık. Buradaki malzemeyi yol dolgusunda kullanacağız. Taş ocağının işletmesini yeni kurulan Belediye şirketi tarafından yapılması iyi olur” diye konuştu. 

Taş ocağının Belediye şirketi tarafından işletilmesi ve diğer gündem maddeleri, AK Parti, MHP ve Bağımsız Meclis Üyesi’nin oybirliğiyle kabul edildi. 

RAHMİ TUFAN VE SEVİM ASLANALP’İN İSİMLERİ YAŞATILSIN
Toplantının son bölümünde Meclis Üyesi Mehmet Tıknaz, CHP’nin merhum ilçe Başkanı Rahmi Tufan’ın ilçeye önemli hizmetleri geçtiğini belirterek adının bir caddeye verilmesini önerdi. 

Meclis Üyesi Nurcan Akkurt ise şair Sevim Aslanalp’in adının Toplum Merkezi’ne veya uygun bir yere verilerek adının yaşatılmasını önerisinde bulundu. Başkan Özel , “İki öneriyi de değerlendirmek üzere çalışma yapalım” dedi. - Sedat Balta

kaynarca belediye meclis toplantısı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X