Advert
Advert

Vatan toprağı yalnız polis ve askerle kurtarılmaz.

Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen programda, uzman öğretmen Osman Açıkgöz tarafından ilçede görev yapmakta olan okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenleriyle deneyimlerin, sınıfında uyguladığı çeşitli projelerin sunumu yaptı.

Vatan toprağı yalnız polis ve askerle kurtarılmaz.
Vatan toprağı yalnız polis ve askerle kurtarılmaz. Admin
Bu içerik 2947 kez okundu.
Advert

Meslektaşlarıyla projelerini ve deneyimlerini paylaştı

Türkiye'nin dört bir tarafında "öğretmenlik aşk işidir" inancıyla fedakarca çalıştığı mesleğinde 28 yılı geride bırakan Osman Açıkgöz, sınıfında uyguladığı 29 farklı projesiyle minik öğrencilerini küçük yaştan itibaren hayata hazırlamaya çalışıyor. 

Adapazarı Camili Mahallesi'ndeki Selçukbey İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan 28 yıllık öğretmen Osman Açıkgöz (48), "Kitap Oku Dünya Sana Gelsin", "Üniversite Eğitim Fonu", "Toprak Koruyucu Solucan Timleri Yetiştiriyoruz", "Rahatsız Etmeyiniz Sessizliğin Sesini Dinliyoruz", Sınıfça Bir Olduk, Yardıma Koştuk" ve "Temizlik Saygı İşidir, Bunu Başaran Çalışkan Kişidir" gibi öğrencilerin çok yönlü gelişimini hedefleyen projeleri tanıttı. 

Öğrencilerinin “Toprak Koruyucu Solucan Timleri Yetiştiriyoruz” projesi için solucan yetiştirdiklerini belirten Osman Açıkgöz, “Solucanlar birinci dereceden çevreciler. Kimyasal gübre ile yüzde 25’e kadar düşen toprak verimini solucan gübresiyle eski haline getirebiliriz. Evsel atıkları değerlendirerek bu projeyi destekliyoruz. Vatan toprağı yalnız polis ve askerle kurtarılmaz. Çöpü biriktirip, fermente edip solucanlara veriyoruz. Ortaya çıkan gübre ile birinci sınıf toprağa kavuşuyoruz” dedi. 

Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, Osman Açıkgöz’e teşekkür edip bir çiçek verdi. - Sedat Balta

osman açıkgöz öğretmen sunum kaynarca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şenol Çırpan     0000-00-00 İlkokul öğretmeninin bir insanın hayatında ne kadar önemli olduğunu değerli hocamı tanıyınca anladım. Osman Hocamın eğitim sistemini ve projelerini genç öğretmenlerin örnek almasını ve onun gibi değerli öğretmenlerin güzel ülkemin her köşesinde görev yapmasını diliyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı