Advert
Advert

8 Mart’ı kutlamak en çok onların hakkı…

İşte emekçi Kadın(!)

8 Mart’ı kutlamak en çok onların hakkı…
8 Mart’ı kutlamak en çok onların hakkı… Admin
Bu içerik 3133 kez okundu.
Advert

Hiç okula gitmeyen, okuma yazma bilmeyen 62 yaşındaki Hatice Girgin, 8 yıldan beri Kaynarca ilçe merkezinde 2’si cami, biri Belediye Pasajı biri de pazar yerinde olmak üzere 4 tuvaletin temizliğinden ve işletmesinden sorumlu. 

Çalışkanlığı ve tuvaletleri temiz tutması ile ilçe halkı ve yöneticilerinin gözdesi olan Hatice Girgin, 5 çocuk annesi. Üç yıl önce tek oğlunu üzücü bir kazada kaybettikten sonra yetim kalan biri 4 yaşında şeker hastası Eylül isimli kız çocuğu diğeri 13 yaşında İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Arda isimli torunları büyütüyor. 

Sekiz yıldan beri 3 yardımcıyla birlikte ilçe merkezindeki tuvaletlerin başta temizlik, bakım ve düzenini sağlayan Hatice Girgin, “İşimden çok memnunum, oğlum vefat ettikten sonra kendimin ve yetim kalan torunlarımın rızkını bu tuvaletlerden çıkartıyorum. Başka da bir gelirim yok zaten. 4 Yaşında şeker hastası torunum Eylül sürekli perhiz yapıyor. 15 Günde bir doktor kontrolüne gidiyor, özel bir beslenme rejimi var. Aksi halde şekeri çıkıyor, ağır hasta. Çalışmak dışında günümün büyük bölümü Eylül ile geçiyor” diyor. 

Çalışan insanın kimseye muhtaç olmayacağını vurgulayan Hatice Girgin şöyle konuştu:  “Bu zamana kadar ormanda işçilik yapmaktan, tavuk kesimhanelerinde işçilik yapmaya kadar hiç boş durmadım. 5 Çocuğumu büyüttüm, evlendirdim. Şimdi torunlarıma büyütüyorum. Torunlarıma adadım kendimi. Kadınlar da isterlerse erkeklerin yaptıkları işlerin hepsini mükemmel bir şekilde yapabilirler. Herkes çalışmalı, işin iyisi kötüsü, büyüğü, küçüğü olmaz. Ekmek nereden geliyorsa orada olsunlar, ormandı, tuvaletti fark etmez. Emekçi kadınlarımızın 8 Mart emekçi kadınlar gününü kutlarım. Belediye de bize bir ekmek verdi hakkını vermeye çalışıyorum.

Sabah 8’de işimin başında oluyorum. Önce tuvaletin temizliğini yapıyorum sonra tüm tuvaletlerdeki eksikliklere yapılacak işleri kontrol ediyorum. Bu işler akşam saatlerine kadar devam ediyor.” - Sedat Balta

hatice girgin kaynarca sakarya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X