Advert
Advert

Kaynarcalılara Doğalgaz sözü verip ortadan kaybolmuştu

2015 Yılında ortadan kaybolan Kaynarcalılara 3 yıl önceden doğal gaz sözü olan eski Bakan Ayşenur İslam nihayet ortaya çıktı. Ayşenur İslam, Başbakan Binali Yıldırım’ın Bolu mitingine katıldı.

Kaynarcalılara Doğalgaz sözü verip ortadan kaybolmuştu
Kaynarcalılara Doğalgaz sözü verip ortadan kaybolmuştu Admin
Bu içerik 3459 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

BAKAN 3 YIL ÖNCE DOĞAL GAZ SÖZÜ VERMİŞTİ
Yaklaşık 3 yıl önce 30 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinden 19 gün önce Kaynarca’ya gelen ve Özbay Düğün Salonu’nda partililere ve vatandaşlara konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam doğal gaz sözü vermiş, konuşması Sakarya ve Kaynarca kamuoyuna “Kaynarca’ya doğalgaz sözü” başlığı ile manşeti ile duyurulmuştu. 
 
ŞARTI ŞURTU YOK DOĞAL GAZINIZ GELECEK DEMİŞTİ
Ayşenur İslam, Zeynur Özel’e desteğini ve doğalgaz müjdesini şu sözlerle ifade etmişti: “Başkanımız (Zeynur Özel) söz verdi. Biz arkasındayız. Kefiliyiz, inşallah doğal gazımız.” Hemen bu şarta bağlıyor demezseniz eğer, bir şey talep ediyoruz sizden. Asla şartı şurtu yok. Ne olursa olsun doğal gazınız gelecek ama Kaynarcamız bizi bir kere alıştırdı. Onun için söylüyorum. 30 Mart’ta yüzde 70′e var mısınız?”
 
YÜZDE 70 OY İSTEMİŞTİ
30 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinde Kaynarca’da yüzde 59, 30 oy oranı ile AKP’nin Sakarya’nın 16 ilçesinde en çok oy aldığı 3. ilçe oldu. 
 
AKP aynı yıl 10 Ağustos tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise ilçemizde yüzde 77.42 oy oranı ile Sakarya’nın 16 ilçesi arasında ikinci oldu.
 
Ancak aradan geçen 3 yıla yakın sürede doğal gazla ilgili henüz kazma vurulmadığı gibi planlama da yapılmadı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haber     0000-00-00 Tebrikler güzel haber.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X