Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Kaynarca'nın yerlileri volkan gibi lav püskürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planıyla Kaynarca ilçe merkezindeki arazileri yeşil alan yapılan vatandaşlar duruma tepki gösterdiler. 07/02/2017 tarihli, askı süresince yapılan itirazların rapordaki şekliyle kabulünün uygun olduğu şeklinde düzenlenen Komisyon raporu 13 Şubat Pazartesi günü yapılan Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülmüş ve kabul edilmişti.

Kaynarca'nın yerlileri volkan gibi lav püskürüyor
Kaynarca'nın yerlileri volkan gibi lav püskürüyor Admin
Bu içerik 4271 kez okundu.
Advert

antalya escort

LAV PÜSKÜRÜYORLAR LAV
Bölgede arazisi bulunanlar arasında bulunan ve itiraz dilekçesi verdiğini belirten Hasan Saka, durumu öğrenen mağdur hemşehrilerinin de çok kızdığını belirterek, “Kaynarca’nın yerlileri yanardağ gibi lav püskürüyorlar lav” dedi.

BİN DÖNÜM ARAZİ YEŞİL ALAN OLUYOR

Kaynarca’da eski pancar kantarından ile Hatipler Mahallesi’ne kadar olan bölümde Seyran Deresi ile çevre yolu arasında kadar olan değerli arazilerin yeşil alan yapıldığını ifade eden Hasan Saka, “Tabi orda babalarının bir karış toprağı yok ya! Zavallı Kaynarcalı vatandaşlarımızın tarlaları yeşil alan yapılıyor. Bizler itiraz ederek bu imar planlarını yapanları aklı başında davranmaya davet edeceğiz. Yapmazlarsa cezalarını çekecekler. Nasıl olsa burda bizim bir kalbur samanımız yanmıyor diyerek vatandaşın kıymetli arazilerini talan ediyorlarsa zamanı geldiğinde vatandaşta onlara veryansın eder. Keyfi olarak bu haksızlığı yapanlara yazıklar olsun, onaylayanlara yazıklar olsun” diye konuştu. 

Yeni imar planlamasına itiraz ediyorum

Hasan Saka’nın yazdığı dilekçe:
 “Kaynarcamız için planlanan yeni imar planlamasına itiraz ediyorum. 
Sebebi şeker pancar kantarının oradan başlayıp Hatipler çıkışına kadar yeni açılan yol boyu ve dere boyu arasında yer alan çok kıymetli, paha biçilmez arazilerimizin yeşil alan olmasına karşıyız. 

Resterasyon alanı olarak kabul edilmesi asla mümkün değildir. 
Talep konusu geçen bu yol boyu ve dere boyu alanının ticari alan olarak ilçemize kazandırılmasında, çok güzel bir yeni çarşı olacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın Kaynarcamızın herşeyden önce böyle bir çarşı yatırımına ihtiyacı vardır. 
Yetkililerin bu mevzuyu önemsemesini arz eder, saygılar sunarım. Hasan Saka.” - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X