Advert
Advert

Yüksek Okul ve MYO’na yeni bölümler açmaya soğuk…

Yüksek Okul ve MYO’na yeni bölümler açmaya soğuk…
Yüksek Okul ve MYO’na yeni bölümler açmaya soğuk… Admin
Bu içerik 2442 kez okundu.
Advert

Kaynarca’da 3 yıl önce açılan 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nda açılması planlanan 4 bölümden yalnızca tek bölümün eğitim vermesi, Meslek Yüksek Okulu’nda ise yeni bölümler açılması bir yana bölüm kapatılmasına uzun süre kayıtsız kalınmıştı. 

Edinilen bilgiye göre Belediye Başkanı Zeynur Özel, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tuncay Göktaş ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan’la Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas’ı ziyaret ederek ilçedeki 2 okula yeni bölümler açılmasını talep ettiler. Ancak öteden beri ilçelere okul açılmasına sıcak bakmayan Muzaffer Elmas’ın olumlu veya olumsuz herhangi bir söz vermediği öğrenildi. 

Mehmet Durman'ın Rektör, kendisinin Rektör Yardımcısı olduğu dönemde Kaynarca'ya Meslek Yüksek Okulu açılması konusunda karşı tutumunu saklamayan Muzaffer Elmas, rektör olduktan sonra ilçe yöneticilerinin sorunu takip etmemesini de fırsat bilerek Meslek Yüksek Okulu'nda bir bölümün kapatılmasına, eski MYO Müdürü Kaynarcalı Prof. Dr. Saim Özdemir'in kişisel çabaları ile kurulan 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'nda 3 bölümün eğitime açılmamasına duyarsız kaldı. 

İlçede üniversite öğrenci sayısının artmak yerine azalması başta maddi kayıp yaşayan esnafların temsilcisi oda başkanlarını harekete geçmesine neden oldu. 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X