Advert
Advert

Çanakkale Zaferi anma programında 15 Temmuz vurgusu

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için, ilçemizde Kaynarca Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından anma programı düzenlendi.

Çanakkale Zaferi anma programında 15 Temmuz vurgusu
Çanakkale Zaferi anma programında 15 Temmuz vurgusu Admin
Bu içerik 2428 kez okundu.
Advert

Töreni Söğütlü Kaymakamı ve Kaynarca Kaymakam Vekili Esengül Korkmaz Çilekli, Belediye Başkanı Zeynur Özel, protokol mensupları ve öğrenciler izledi. 

Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu’ndaki programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı edebiyat öğretmeni Erdal Altay yaptı. Altay konuşmasında Çanakkale Zaferi’nde dünyaya vatan, millet sevgisinin ne olduğunun gösterildiği, büyük bir kahramanlık destanı olduğunu vurguladı, ayrıca son bir yıl içinde terör olaylarında şehit edilen Kaynarcalı askerleri de isimleriyle andı.

Kaynarca Anadolu Lisesi öğrencileri oratoryo gösterisini başarıyla sahnelediler. Gösteriden sonra Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve ilçe yöneticileri oyunda rol alan öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini başarılalarından dolayı kutladı. 

Oratoryo’da Çanakkale savaşlarının kahramanlarından Seyit onbaşı, evliyalar ve melekler, 15 Temmuz kalkışmasında şehit edilen Ömer Halis Demir öne çıkarılırken, Mustafa Kemal Atatürk’e çok az yer verilmesi bazı izleyiciler tarafından eleştirildi. 

15 Temmuz kalkışmasının canlandırıldığı Oratoryo’nun son bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesine ve telefonla halkı sokağa çıkmaya davet ettiği görüntülere de yer verildi. 

kaynarca anadolu lisesi 15 temmuz vurgusu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X