Advert
Advert

Kaynarca’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı saat 9.45’de Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever’in çelenk sunmasıyla başladı.

Kaynarca’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni
Kaynarca’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni Admin
Bu içerik 2432 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürk İlkokulu bahçesinde saat 14.00’da başlayan programa Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Zeynur Özel, protokol mensupları görevli öğretmen ve öğrenciler katıldı. Trübünlerin boş kaldığı, töreni çok az sayıda vatandaş izledi.  

MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ EMANETİ KORUYACAKTIR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaynarca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hilmi Atasever yaptı. 19 Mayıs 1919 tarihinin bir milletin kendi kaderine sahip çıkma azim ve kararlılığını ortaya koyduğu tarih olduğunu ifade eden Atasever, “Müslüman Türk Milleti Kurtuluş Savaşında her türlü imkansızlığa karşı vatanını korumak için o gün nasıl canını ortaya koymuş ise bu günde ve gelecekte de canı pahasına devralmış olduğu emaneti koruyacaktır. Bu değerli emaneti korumak, gelecek kuşaklara aktarmak Müslüman Türk Milletinin en başta gelen vazifesidir” diye konuştu. 

15 TEMMUZ VURGUSU
Konuşmasında 15 Temmuz vurgusu da yapan Hilmi Atasever, “Dün olduğu gibi bu gün de dahili ve harici düşmanlar ülkemiz üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için planladıkları projelerini zaman zaman devreye sokmaktadırlar. Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz gerçeği bunlardan biridir. Ülkemizi bölmek ve yıkmak isteyenlerin bütün çaba ve girişimleri Müslüman Türk Milletinin çelikleşmiş iradesi önünde yok olmaya mahkumdur. Dün Çanakkale’deki ruh bugün 15 Temmuz’da kendini göstermiş emanetine uzatılacak haince elleri kırmasını bilmiştir” dedi. 

ATA’NIN GENÇLİĞE HİTABESİ 
Gençlik adına bir öğrencinin günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, şiirler okundu, Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençliğin Ata’ya cevabı seslendirildi. 

Tekvando ve güreş gösterilerinden sonra çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi. FOTOĞRAFLAR Kaynarcahaber Faceebook grubunda... https://www.facebook.com/groups/kaynarcahaber/

 

kaynarca atatürk anma gençlik spor bayramı hilmi atasever
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X