Advert
Advert

Köy mallarının oy birliği ile satışına….

Kaynarca Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediyesi kapsamına alındığı için köy muhtarlıklarına aitken Belediye’ye geçen arazilerin satışı görüşülmeye devam ediyor. Köylünün ortak malı satılmasın toplum yararı için kullanılsın itirazlarına karşın bu arazilerin büyük çoğunluğu düzenlenen mezatlarda satışa çıkarılıyor. 18 Dakika süren Mayıs Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı olarak seyyar satıcıların denetlenmesi ve ilçe girişinin çirkinliği konusunda Estetik Komisyonu’nun yaptığı çalışma konuları görüşüldü.

Köy mallarının oy birliği ile satışına….
Köy mallarının oy birliği ile satışına…. Admin
Bu içerik 4035 kez okundu.
Advert

Kaynarca Belediyesi Mayıs Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında yapıldı. 
Gündemdeki 3 maddenin görüşüldüğü toplantının 1’inci maddesinde Taşoluk Mahallesi’nde mezarlık olarak kullanılan 1224 nolu 2920 metrekare arazi Büyükşehir Belediyesi’ne devri görüşüldü oy birliği ile kabul edildi. 

SATIŞ İÇİN ENCÜMENE YETKİ VERİLDİ
Birlik Keşkekler mevkiinde 0 ada 585 nolu taşınmaz  üzerindeki 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu çerçevesinde kamu yararı gözetilerek yapılıp yapılmayacağı konusu ve son maddede görüşülen Müezzinler Köyü’nde futbol sahasının yakınlarındaki 5.710 metrekare arazinin satışı için  oybirliği ile encümene  yetki verildi. 

KÖYLÜNÜN ORTAK MALI SATILMASIN
MHP’li Belediye Meclis Üyesi Niyazi Solmaz, son gündem maddesiyle ilgili olarak kendisinin uzun yıllar Müezzinler Köyü’nde öğretmenlik yaptığını belirterek, “Futbol sahası ve şimdi satılmak istenen köylünün ortak malı olan Müezzinlerdeki bu arazinin satılması doğru olmaz, orasının toplum yararına kullanılması daha uygun olur” dedi.

SEYYAR SATICILAR DENETLENSİN
Gündem dışı konuşmalar bölümünde ise MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Apti, seyyar satıcıların denetimsiz satış yaptıklarına dikkat çekerek eleştirdi. Apti, “Seyyar satıcılar geliyor, dükkanlarımızın önünde satış yapıyorlar, esnaf kira veriyor, vergi veriyor, denetleniyor, seyyar satıcıların ne sattıkları belli değil, bunların zabıtalar tarafından engellenmesi lazım” diye konuştu. Belediye Başkanı Zeynur Özel ise konuyla ilgileneceğini belirtti. 

İLÇE GİRİŞİ ÇİRKİN
AKP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tıknaz ise Estetik Komisyonu olarak hazırladıkları raporu Meclis Üyeleri’yle paylaştı. Tıknaz, ilçe girişindeki çirkinliğinin önlenmesi için çektikleri fotoğrafları bir dosyada bir araya getirdiklerini belirterek Belediye Meclisi’nin gündemine getireceklerini ifade etti. 

köy mallarının oybirliği ile satışına kaynarc sakarya kaynarca arazi haraç mezat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X