Advert
Advert

Karamanlar Muhtarı İshak Vurmaz'dan SASKİ'ye...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kaynarca Karamanlar Mahallesinde devam eden içmesuyu yenileme çalışmaları kapsamında bölgedeki eski ve işlevini yitirmiş hatlar yenilenirken bölge için 5 kilometrelik yeni hat inşa ediliyor.

Karamanlar Muhtarı İshak Vurmaz'dan SASKİ'ye...
Karamanlar Muhtarı İshak Vurmaz'dan SASKİ'ye... Admin
Bu içerik 3045 kez okundu.
Advert

 Mahallelerinin SASKİ yetki alanına dâhil olmasıyla 30 yıllık içmesuyu sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu belirten Karamanlar Mahallesi Muhtarı İshak Vurmaz, SASKİ tarafından bölgede inşa edilen yeni hat ile mahallelerine Sapanca Gölü suyunu ulaştırılacak olmasından dolayı SASKİ’ye teşekkür etti.

Suya kandık
Karamanlar Mahallesi Muhtarı İshak Vurmaz, “3 dönemden bu yana muhtarlık görevini yürütüyorum. Yıllardan bu yana içmesuyu anlamında ciddi sıkıntı yaşıyorduk. Yaklaşık 30 yıldır mahallemizde ciddi bir su sıkıntısı vardı. En önemli problemimiz içmersuyu hatlarımızın çok eski olmasıydı. Zaman zaman sularımız tamamen kesiliyordu. Hatta mahallemizin içmesuyu ihtiyacını karşılamak için zaman zaman çeşitli kaynaklardan tankerlerle su taşıyorduk. Ancak ne zaman Büyükşehir’in yetki alanına girdik suya kandık, önemli ölçüde rahata kavuştuk. Ekipler zaman zaman yaşanan problemlerimiz bir telefonda çözüme kavuşturuluyor. Şimdi de inşallah yeni yapılan hat ile Sapanca Gölü suyunu içeceğiz. Elhamdülillah SASKİ’den bu anlamda çok memnunuz. Bizim için ciddi gayretler sarf ediyor. SASKİ’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER KAYNAĞI: SASKİ

saski karamanlar köyü mahallesi ishak vurmaz kaynarca sakarya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı