Advert
Advert

Yeni Vali İrfan Balkanlıoğlu bu manşetlerle tanınmıştı

Sakarya Valiliğine atanan İrfan Balkanlıoğlu daha önce görev yaptığı Afyon ve Ordu’da bazı haberlerle ulusal basına manşet olmuştu. Yeni Vali yargıdan dönen alkol yasağı, 25 askerin şehit olduğu ilini ziyaret eden Genelkurmay Başkanı’na kilim hediye etmesi, lüks makam araçları ve Kaymakam damadının tayinini vali olduğu ile yaptırması, İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Metin Balkanlıoğlu’nun ağabeyi olması ile gündeme gelmişti.

Yeni Vali İrfan Balkanlıoğlu bu manşetlerle tanınmıştı
Yeni Vali İrfan Balkanlıoğlu bu manşetlerle tanınmıştı Admin
Bu içerik 9513 kez okundu.
Advert

Alkol yasağı

2012 Yılında Afyon’da karayolları, umuma açık alanlar, cadde, sokak, iş merkezi gibi yerlerde alkol satılması ve kullanılmasını yasaklamış ancak bu yasak mahkeme tarafından iptal edilmişti. 

Genelkurmay Başkanına hediye

2012”de Afyonkarahisar’da aski cephanelik patlamış 25 askerimiz şehit olmuştu. İki gün sonra bölgeye giden Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e kilim, sucuk, lokum gibi hediyeler etmesi eleştiri konusu olmuştu. 

Lüks makam aracı

Afyon valiliğine il özel idare bütçesinden lüks cip alması, 10 bin liraya lüks makam aracı kiralanması günlerce eleştiri konusu olmuştu. 

Kaymakam damatını yanına aldırmıştı

2014 Yılında Ordu’ya atandığında Afyon Evciler İlçesi’nde Kaymakam olan damadını da Ordu Camaş ilçe Kaymakamlığına atanmasını sağlamıştı. 

İsmailağa Cemaati liderinin abisi

CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu, TBMM’ye sunduğu önergede Başbakan Erdoğan’a ‘’Afyon’da içkiyi yasaklamaya kalkan Vali Balkanlıoğlu’nun ağabeyi Metin Balkanlıoğlu, İsmailağa cemaatinin önde gelen ismidir. Valinin de bu cemaatle ilişkisi var mıdır ? Göreve devam etmesinde cemaat ilişkileri mi etkilidir ?" diye sormuştu.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X