Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Kazan: Zayıf ve kimsesizler hedefte!

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde yaşanan vahşetle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Çok temel bir sorun var; zayıf görünen, kimsesiz görünen insanların korunaksızlığı söz konusudur” dedi.

Kazan: Zayıf ve kimsesizler hedefte!
Kazan: Zayıf ve kimsesizler hedefte! Admin
Bu içerik 2393 kez okundu.
Advert
Av. Zafer Kazan, CNN Türk ana haber bülteninde, 9 aylık hamile kadının 10 aylık bebeğiyle vahşice öldürüldüğü vahşeti değerlendirdi. Katledilen Emani Al-Rahmun’u ve bebeğini anarak, yakınlarına ve vicdan sahibi herkese başsağlığı dileğinde bulunan Kazan, “Sakarya’mız esasen bir huzur kentidir. Böylesi bir olay ile ilimizin gündeme gelmiş olmasından dolayı çok üzgünüm” dedi.

 

"ZAYIF VE KİMSESİZLER HEDEFTE"

Olayın mülteci düşmanlığı ile ilişkilendirilmesini doğru bulmadığını ifade eden Kazan: “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu olayın mülteci düşmanlığı ile bir ilgisi yok.  Sakaryalı halkımız misafirperverdir ama böylesi cani ruhlu insanlar her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda yer almış olması ziyadesi ile üzüntü kaynağıdır. Çok temel bir sorun var; zayıf görünen, kimsesiz görünen insanların korunaksızlığı söz konusudur”  diye konuştu.

Vahşeti gerçekleştiren zanlılardan biri olan B.K’nın, daha önce de engelli bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle hüküm giydiğini belirten Av. Zafer Kazan, o alaydaki mağdurun da dezavantajlı olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Karşımıza çıkan sorun şu ki, toplum içinde daha çok dezavantajlı durumda bulunan kişiler hedef olarak belirleniyor. Gerek çocuk haklarının gerek kadın haklarının çok daha özel bir hassasiyetle üzerinde durulması ve nitelikli bir yaklaşım gerektiğini düşünüyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X