Advert

Kaynarcalılar tişörtünüzdeki yazıya aman dikkat (!)

Sakarya Akyazı ve ülkenin bir çok yerinde çok sayıda Hero yazılı tişört giyenler polis tarafından gözaltına alındı. Gündemi takip etmeyen bir çok vatandaşımızın yasak konulduğunun farkında olmadığı için mağduriyet yaşaması üzerine Kaynarcahaber.com olarak hemşehrilerimizi 'hero' veya benzeri mesaj içeren tişört giymemeleri konusunda uyarıyoruz.

Kaynarcalılar tişörtünüzdeki yazıya aman dikkat (!)
Kaynarcalılar tişörtünüzdeki yazıya aman dikkat (!) Admin
Bu içerik 3470 kez okundu.
Advert

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 13 Temmuz'da görülen duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti.

Bakan Bozdağ’dan ’Hero tişörtü’ açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesiyle ilgili, "Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız" dedi.Adalet Bakanı Bozdağ, katıldığı bir televizyon programının canlı yayında Muğla’da darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesini değerlendirdi. Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı’nın soruşturma başlattığını belirten Bozdağ, şunları kaydetti: 

"Tişört olayı ile ilgili biz hemen tahkikat başlattık. Hemen kontrolör görevlendirdik. Cezaevi müdürü başta olmak üzere oradaki görevlilerin hepsiyle ilgili bir tahkikat başladı. Henüz sonucu bize gelmedi ama bizzat dün gitti arkadaşlar. Cezaevi yönetiminden verilen bir şey yok. Aileler getiriyor cezaevi yönetimi ona veriyor veya onun almak istediği bir şey varsa oradan alıyor. Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız. Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecektir. Ona da bir kural getirildi."

hero yada başka yabancı dilde yazılı ingilizce tişörtlerle sokağa çıkmayın
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X