Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Belediye Meclisleri işe yaramıyor kapatılsın önerisi

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Belediye meclisleri kapatılmalı. İlçelerde belediye meclis üyeleri var, mahallelerinin ismini bile bilmiyor, ismini ve yerini bilmediği yerde neyin kararını alacak?” dedi.

Belediye Meclisleri işe yaramıyor kapatılsın önerisi
Belediye Meclisleri işe yaramıyor kapatılsın önerisi Admin
Bu içerik 1899 kez okundu.
Advert

antalya escort

‘MECLİS KAPATILSIN’
Muhtarlığın işlevinin değişmesi gerektiğini söyleyen Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Bundan 5-6 sene önce bize İçişleri Bakanlığından yazı geldi ve ‘Muhtarlıklar kaldırılsın mı, kaldırılmasın mı?’ diye soruldu, biz de ‘Kaldırılmasın’ dedik. Biz muhtarlığın işlevinin değişmesi gerektiğini ifade ediyoruz, bu yeni işlev ne olmalı? Mesela belediye meclisleri kapatılmalı, ilçelerde belediye meclis üyeleri var, mahallelerinin yerini bırak, ismini bile bilmiyor, ismini ve yerini bilmediği yerde neyin kararını alacak?” dedi.

MUHTARLAR MECLİSİ
Belediye meclislerinin kapatılması teklifine hem muhalefet, hem de iktidar partisinin destek vereceğini sanmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Erdal Erdem, “Muhtarlar yerinden yönetimle seçilsin, direk her mahallesinden belediye meclis üyesi seçilsin. Belediye meclislerinin ismi değişsin ‘Muhtarlar Meclisi’ olsun, dolayısıyla oradaki yerel yöneticiler muhtarla alsın, karar, yeni kurulacak meclisin adı da ‘Muhtarlar Meclisi’ olsun, belediye meclisi üyeleri seçilmesin, seçilen muhtar otomatikman üye olsun” ifadelerini kullandı.

MİLLETİN TEMSİLCİSİ
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, yeni kurulacak ‘Muhtarlar Meclisi’ ile vatandaşa çok daha kaliteli hizmet sunulacağını da belirterek, “Bu işin teknik adamlarını Belediye Başkanı atar ama o teknik adamlar bize bilgi verir, biz de mahalle sakinlerini bilgilendiririz. Muhtarlar bağımsız seçildiği için hizmetlerde ve projelerde yapılan eksiklikleri de hukuk kuralları çevresinde ve nezaketle belediye başkanına iletiriz. Muhtar devlet ile millet arasında köprü, belediye ile vatandaş arasında da milletin temsilcisi olur” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X