Advert
Advert

Dr. Ferhat Çetin bu sözlerle veda etti…

Kaynarca Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doktor Ferhat Çetin 4 yıl 3 ay görev yaptığı ilçeden akademik kariyer yapmak için İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosuna geçiş yaptı. Dr. Ferhat Çetin, sosyal medyadan Kaynarcalılara hitaben yazdığı veda mesajını paylaştı:

Dr. Ferhat Çetin bu sözlerle veda etti…
Dr. Ferhat Çetin bu sözlerle veda etti… Admin
Bu içerik 4453 kez okundu.
Advert

Kaynarca Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doktor Ferhat Çetin 4 yıl 3 ay görev yaptığı ilçeden akademik kariyer yapmak için İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosuna geçiş yaptı. 

Dr. Ferhat Çetin, sosyal medyadan Kaynarcalılara hitaben yazdığı veda mesajını paylaştı: “Rakamları, istatistikleri hep sevmişimdir ben... 51 ay ve 15 gün sonunda, 944 işgünü çalışmışım Kaynarca ilçe devlet hastanesi 'nde. 5000 nüfusla 69.103 poliklinik bakmışım. Servisin açık olduğu 25 ay sürede 669 hasta, toplam 2562 hasta günü yatmış. Poliklinik +acil total sevk oranı 0.02%. 7 ÖBS bildirimli exitus...

Tabi bunlar bilgisayar istatistiği. Asıl önemli rakamları hesap edecek matematik henüz icat olmadı maalesef. 

Dostluğu, arkadaşlığı neyle tartarız? Gülen bir çift gözün, bir allah razı olsun duasının, karşı kaldırımdan işaretle çaya davet edilmenin katsayısı nedir kara kaplıda? Sahi, var mı bir birimi huzurun? Dün acı gününde, bugün keyif anında hep yanında olanın hissiyatı kaç volt çeker ampermetreye tutunca? Ya da kaç adım atmışımdır dağlarında bayırlarında ve köy asfaltlarında bu şehrin, 2 bot ve 3 spor ayakkabı pert etmek için pastedGraphic.png:)

Demem o ki a dostlar: 

Geldim gördüm; sevdim eğlendim; şimdi de vakti geldi gidiyorum. 

Ne dilim yeter söylemeye yaşanmışlıkların tadını, ne gönlüm kabul eder bu hikayemin sonunu. 

Yıllar önce Gaziantep Nurdağı Devlet Hastanesi 'nden ayrılırken yazmıştım, yine aynıdır sözüm "Bir şehirden giderken tek kötü anısı olmayan bir adamım, daha ne ararım ki şu hayatta?"

Alışveriş ettiğimiz esnaftan, yolda selamlaştığım komşuma; mesai arkadaşlarımdan, idarecilerime; spor ekiplerimden, çilingir sofrası yandaşlarıma; gencine, yaşlısına, hastalarıma, dere tepe deniz ve toprağına kadar tüm Kaynarca'ya sonsuz teşekkürler, şükürler...

Bilen bilir, benim çok sevdiğim bir söz öbeğidir "Eyvallah". Yeri gelir veda için , yeri gelir teşekkür için, yeri gelir saygı, yeri gelir şevkat için kullanılır. Çok yönlüdür, çok fonksiyonludur, nereye çeksen uzar. Yakın gelen ucundan tutun dostlar; "Haydi Eyvallah!"

 

Biz de kaynarcahaber.com olarak ilçemize severek hizmet etmiş, emek vermiş Kaynarcalıların da buna karşı sevgisini, saygısını kazanmış doktor Ferhat Çetin’e Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki akademik kariyerinde başarılar, bundan sonraki hayatında sağlık, esenlik, mutluluk dolu günler dileriz. Kaynarcalılar kendilerine hizmet edeni unutmaz. İyi ki varsın Ferhat Çetin… - SEDAT BALTA

doktor ferhat çetin ferat kaynarca dahiliye uzmanı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı