Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Süt nakliyecisi Süt Birliği'ni eleştirdi

Süt nakliyecisi Bayram Erbay, "Süt Birliği bazı bölgelerde 3 veya 4 kart içerde bırakırken bazı bölgelerde ise litreye 1.20 TL sözünü ve kart bırakmadan peşin para ödeme sözü veriyor. Süt Birliği bu uygulamasıyla üyeleri arasında ayrım yapıyor" iddiasında bulundu.

Süt nakliyecisi Süt Birliği'ni eleştirdi
Süt nakliyecisi Süt Birliği'ni eleştirdi Admin
Bu içerik 4752 kez okundu.
Advert

antalya escort

ÖDEMELER ZARARA UĞRATIYOR
Daha önce Kaynarca Süt Üreticileri Birliği'yle çalışan süt nakliyecisi Bayram Erbay'ın yaptığı açıklama şöyle: "Kaynarca Süt Üreticileri Birliği, nakliyecilere, süt paralarını uzun vadeli çeklerle ödeme yoluna gittiğinden, çek kırdırmak zorunda kalıyorlar. Süt Birliği yüzde 3 kesinti yapıyor. Altı ayı bulan çeklerin ticari olarak döndürülmesi mağduriyet oluşturuyor. Ödemelerde sıkıntıya ve zarara neden oluyor. Bu yüzden bazı nakliyeciler süt birliği İktisadi işletmesinden ayrıldılar, ancak Süt Birliği üyelikleri devam ediyor. 
Buna karşın Süt Birliği üyeleri yanlış bilgilendirme yoluna gidiyor. Yasal olarak üyelikten çıkarma hakları yok. Üretici istediğine sütünü verebilir. Biz müşterilerimizin Süt Birliği aidatlarını ödeyeceğiz. 
SÜT ÜRETİCİLERİ ARASINDA AYRIM YAPILIYOR
Süt Birliği bazı bölgelerde 3 veya 4 kart içerde bırakırken bazı bölgelerde ise litreye 1.20 TL sözünü ve kart bırakmadan peşin para ödeme sözü veriyor. Süt Birliği bu uygulamasıyla üyeleri arasında ayrım yapıyor. Süt üreticilerinin hakkını aramasını bu olayın araştırılmasını istiyoruz.  Biz nakliyeciler olarak vatandaşımıza daha iyi hizmet verebilmek için işletmemizi kurduk sütümüzü pazarlıyoruz. 
ÜYELİKTEN ÇIKARMA HAKKI YOK
Süt Birliği ile İktisadi işletme farklıdır. İksadi İşletmenin olmaması Süt Birliği'nin kapanması anlamına gelmez. Aidatlar ödenir, icmaller devam eder, süt üreticisinin hak kaybı olmaz. Kimse kimsenin kul hakkına girmesin, ayrılanların zararı yok, süt birliğine aidat vererek, devletten haklarını almaya devam edecekler. Süt Birliği Genel Kurulu'nda kimse kimseyi üyelikten çıkartmak konusunda oylama konusu yapmasın. Sütçüsünden memnun olan insanlarımız sütünü vermeye devam etsinler. 
SÜTÇÜLER İŞLETMELERİNİ KURDU
Ayrıca süt toplama merkezinde sütlerin yağ oranlarına bakıldığı halde süt ödemesinde bu oranlar dikkate alınmıyor. Süt toplayıcıların toplam paçal ortalamaları alınıyor. Verilen cezalarda bölünüyor. Bu ve benzeri haksızlıklardan dolayı süt nakliyecileri olarak rahatsızız. Bazı sütçüler Süt Birliği'nden ayrıldı. Süt üreticisinin hakkını en iyi savunacak sütçülerdir. Üreticilerimizin bu konularda bilgilenmesi menfaatlerinin bir gereğidir. Bu amaçla bu açıklamayı yapma gereğinde bulunduk. Saygıyla duyurulur."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X