Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

O büyük acıyı hiç unutmayacağız ancak…

Bundan 18 yıl önce 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve 45 saniye süren 7,4 büyüklüğündeki deprem büyük yıkıma yol açmıştı. Bu büyük felakette 17 bin 480 kişi hayatını kaybetmiş, 43 bin 953 kişi yaralanmıştı. Kaynarca’da deprem bölgesine olan görece uzaklığı ve daha sağlam zemine sahip olması nedeniyle can kaybı yaşamadık. Ancak başta kamu binaları olmak üzere bazı binalar zarar gördü. Bazıları yeni depremlerde tehlike oluşturacak kadar hasar gördü.

O büyük acıyı hiç unutmayacağız ancak…
O büyük acıyı hiç unutmayacağız ancak… Admin
Bu içerik 2123 kez okundu.
Advert

antalya escort

17 Ağustos depreminde kaybettiğimiz yurttaşlarımızı, hemşehrilerimizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı rahmetle, özlemle, sevgiyle anıyoruz. 

O büyük acıyı unutmayacağız ancak ülkemiz, Sakarya ve Kaynarca’da beklenen olası depreme karşı alınan önlemler sembolik düzeyde kalıyor. 

Sakarya Demokrasi Meydanı’nda dün gece yapılan anma etkinliğine katılımın düşüklüğünden de anlaşılacağı üzere depreme karşı duyarlılık yitirildi. 

Oysa Kaynarca’da dahil olmak üzere deprem bölgesinde yaşadığımız gerçeği hiç bir zaman unutulmamalı. 

Evlerimizde, iş yerlerimizde alacağımız kişisel önlemlerin yanısıra başta okullar olmak üzere toplu yaşanılan mekanlarda yerel yöneticiler etkin önlemler almalılar. 

Aradan geçen 18 yılda bu önlemlerin alınmadığını biliyoruz. Deprem bir doğa olayı, geleceği de biliniyor…. Sonrasında yaşanan acılar, ahlar, vahlar sevdiklerimizi geri getirmiyor… - SEDAT BALTA

depreme hazır değiliz kaynarca sakarya deprem 17 ağustos önlem
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X