Advert
Advert

Bitinya'yı övdü, Roma, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetini dövdü.

AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, partisinin Kaynarca ilçe Kongresi'nde coştu. Bitinya uygarlığını öven Milletvekili Üstün, daha sonra Kaynarca ve bölgenin AKP'nin iktidar olduğu 2000'lere kadar unutulduğunu iddia etti. Bitinya'yı öven AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Kaynarca, Karasu ve Kandıra'nın Roma (Bizans), Osmanlı Devleti ve gelmiş geçmiş Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri tarafından unutulduğunu savundu.

Bitinya'yı övdü, Roma, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetini dövdü.
Bitinya'yı övdü, Roma, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetini dövdü. Admin
Bu içerik 3718 kez okundu.
Advert

AKP Kaynarca 
2 bin yıllık makûs tarih kırıldı
Tarihte Kaynarca’nın bulunduğu bölgede Bitinya Uygarlığı’nın bulunduğunu ifade eden Milletvekili Üstün, “Burada müthiş bir uygarlık kurulmuş. Bitinya’dan sonra Kandıra, Kaynarca ve Karasu unutulmuş. Ta ki 2000’lerde AK Parti gelene kadar. Dağdibi Adapazarı’nın son bitiş noktasıydı. Burada bir peynir atölyesi vardı. Onun kuzeyinde buralarda tek bir atölyenin bacası tütmüyordu. Kaynarca’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya duble yol yapılmış, Karasu’ya demiryolu yapılıyor. Kaynarca-Karasu duble yolu bitmek üzere. Kaynarca’da Mobilya Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına başladı. Şimdi Makine İmalatçıları Sanayi Bölgesi geliyor. AK Parti ile birlikte sadece Türkiye’nin değil, Kaynarca’nın da 2 bin yıllık makûs tarihi kırılmış” şeklinde konuştu.
Gözümüz gibi bakıyoruz
Üstün, “Kaynarca’ya gözümüz gibi bakıyoruz. Sadece hükümet yatırımları değil. 15 gün önce Karaçalılık ve Caferiye Mahallelerine gittik. Yoğun bir altyapı çalışması var. Su geliyor. Sonrasında yollar genişleyecek ve asfalt yapılacak. Sahil düzenlemesi de yapılacak ve Kaynarca sahilleri de gözde sahiller arasında yer alacak. Marmara Bölgesi’nin en büyük organize sanayi bölgesi yapılacak. Sakarya meslek liseleriyle, mevcut otomobil fabrikalarının gücüyle, lojistiğiyle, yan sanayisiyle ve limanıyla yerli otomobil içinde en büyük adaylarından.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
admin     2017-09-10 dövmemiş doğruları demiş. adapazarına git kimse kaynarcayı bilmiyordu anca anca biliyorlar. haberi farklı yorumlaıp yönlendirmeye gerek yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X