Advert
Advert

Tarımsal afet değil yönetimsel felaket!

Kaynarca'da 700 metre uzunluğundaki dere temizlenmediği için çiftçi ve memleket ekonomisi iki yıldır göz göre göre milyonlarca lira zarara uğruyor.

Tarımsal afet değil yönetimsel felaket!
Tarımsal afet değil yönetimsel felaket! Admin
Bu içerik 3246 kez okundu.
Advert

İKİ YILDIR DEFALARCA GÜNDEME GETİRDİK

Kaynarca Şeyhtımarı Köyü sınırlarında akan, Hacı Bayram Deresi'nin temizlenmemesi Şeyhtımarı, Gaziler ve ilçe merkezinde   4 bin dönüme yakın tarlanın sular altında kalarak zarar görmesine neden oluyor. Konuyla ilgili olarak muhtarlar tarafından 2 yıldır ilgili kurumlara defalarca sözlü başvuru yapıldığı halde bir sonuç alınamadı. 

YALNIZ 700 METRE

Hacıbayram Deresinin Roçkan Deresi'ne döküldüğü yerden 700 metre kuzey bölgesi temizlenmediği için Adadüz, Aralık Düz, Gölce Altı, Çardak Çeşme, Gürgenlik bölgelerinde binlerce tarla su altında kalıyor. Hacı Bayram Deresinin genişliği yer yer 6 metreyi buluyor.  

VERİM DÜŞTÜ EKİM YAPILAMIYOR

Kaynarca'ya bağlı Şeyhtımarı, Gaziler ve ilçe merkezinde çiftçilikle geçimini sağlayan vatandaşlardan Niyazi Yıldız, "Yerlerimizi süreceğiz ama cesaret edemiyoruz. Çünkü yağmurlar başladığında tekrar tarlalarımızın sular altında kalacağını biliyoruz. Dönemde bin 700 kiloya kadar verim alınabilirken bu sene 500 kiloya kadar düştü. Buğday ve lahana ekimi yapamıyoruz

ÜÇ KEZ MISIR EKENLER OLDU

Bu yıl geçen yıl mısır bitmediği için üçüncü kez mısır ekildi, verim düştü, buğday ekimi, lahana ekimi yapılamıyor. Milyonlarca liralık zarar oluşuyor." diye konuştu. 
Yörede tarımla uğrayan vatandaşlar Kaynarca Kaymakamlı, Devlet Su İşleri Kurumu'nun sorunlarıyla ilgilenmesi taleplerini ifade ettiler. - SEDAT BALTA

 

sedat balta afet değil yönetimsel felaket kaynarca şeyhtımarı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X