Reklamı Geç
Advert
Advert

Yeni eğitim-öğretim yılı sancılı başlıyor

2017-2018 eğitim-öğretim yılı bugün başlıyor. Kaynarca eğitimde zorunlu hizmet bölgesinde olduğu halde öğretmen açıkları hala sürüyor. Müfredat tartışmaları, Cumhurbaşkanı’nın TEOG’un kaldırılacağını yönelik açıklamaları ve çok sayıda öğrencinin açık-lise ya da imam hatip lisesi arasında kalarak açıkta kalması eğitimin başlıca sorunları arasında yer alıyor.

Yeni eğitim-öğretim yılı sancılı başlıyor
Yeni eğitim-öğretim yılı sancılı başlıyor Admin
Bu içerik 2447 kez okundu.
Advert

Eğitim öğretim yılının ilk gününde Kaymakam Vekili Ahmet Korkmaz, Belediye Başkanı Zeynur Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi okulları gezerek yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere  başarılar dilediler. 
Yeni müfredat tartışmaları, TEOG'un kaldırılacağı açıklamaları ve liseye yerleşemeyen ve imam hatip ya da açık lise arasında kalan öğrencilerin sorunlarıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Yeni öğretim yılının en çok tartışılan konusu ise müfredat.
EN ÖNEMLİ SORUN MÜFREDAT
Yeni müfredatta Atatürkçülüğün çıkarılması, ve evrim teorisinin kaldırılması ve cihat kavramının girmesi en çok tartışılan başlıklar arasında yer alıyor.  
TEOG KALDIRILACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG’un kaldırılması gerektiğini söylemesi ise gelecek yıl ortaöğretime başlayacak öğrenciler için büyük endişe uyandırdı. Eğitimciler, TEOG'un anında kaldırılamayacağını, bununla birlikte kaldırılması halinde ortaöğretime geçiş için mülakat sistemi olabileceğini, bunun da yine torpil anlamına geldiğini ifade etti.
İlçemiz zorunlu hizmet bölgesi kapsamında olduğu halde  öğretmen açığı hala sürerken, okul harcamalarının yüksek olması, kayıt sırasında velilerden bağış adı altında kayıt parası istenmesi, okul masraflarının talep edilmesi her yıl yaşanan sıkıntılar arasında yer aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2017-09-18 Hangi okul burası.Yaptiginiz haberle fotoğraf uyuşmuyor.Fotografa bakılırsa herkes mutlu okul eğitim öğretime hazır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X