Advert
Advert

Gaziler arasında ayrım yapmayın

19 Eylül Gaziler Günü resmi töreninde gaziler adına söz alan Muharip Gaziler Derneği Kaynarca Şube Başkanı Aziz Çelebi konuşmasında 15 Temmuz gazileri ile Kıbrıs gazileri arasında ayrım yapıldığına ilişkin gönderme yaptı. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen resmi törende konuşan Kıbrıs Gazisi'nin sözleri törene damgasını vurdu: "Üzülerek şunu ifade edebiliriz ki. Yaşları 65 ve 90 olan Kore ve Kıbrıs gazilerine gösterilen ilgi yetersizdir. Gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması ve hakların eşit verilmesi en büyük dileğimizdir."

Gaziler arasında ayrım yapmayın
Gaziler arasında ayrım yapmayın Admin
Bu içerik 2147 kez okundu.
Advert

Kıbrıs Gazisinin bu sözleri törene damgasını vurdu:
Gaziler arasında ayrım yapmayın
19 Eylül Gaziler Günü resmi töreninde gaziler adına söz alan Muharip Gaziler Derneği Kaynarca Şube Başkanı Aziz Çelebi konuşmasında 15 Temmuz gazileri ile Kıbrıs gazileri arasında ayrım yapıldığına ilişkin gönderme yaptı. 
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen resmi törende konuşan Kıbrıs Gazisi'nin sözleri törene damgasını vurdu: "Üzülerek şunu ifade edebiliriz ki. Yaşları 65 ve 90 olan Kore ve Kıbrıs gazilerine gösterilen ilgi yetersizdir. Gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması ve hakların eşit verilmesi en büyük dileğimizdir."
Kaymakam Vekili Ahmet Korkmaz ilçe protokolü,  gaziler, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende Muharip Gaziler Derneği Kaynarca Şubesi Başkanı Aziz Çelebi'nin konuşmasından bir bölüm şöyle: "Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözlerle ortaya koymaktadır, "Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli bir görevdir" Atatürk'ün bu sözleri ışığında gazilere daha fazla sahip çıkılmasını diliyor ve yıllardır dile getirdiğimiz sorunlarımızın çözümünü bekliyoruz. Üzülerek şunu ifade edebiliriz ki. Yaşları 65 ve 90 olan Kore ve Kıbrıs gazilerine gösterilen ilgi yetersizdir. Gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması ve hakların eşit verilmesi en büyük dileğimizdir." 
 Kıbrıs Gazisi Aziz Çelebi'nin okuduğu yazılı metinin Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Cantez tarafından kaleme alınıp mühür ve imzası ile ilçelerdeki şubelere gönderildiği öğrenildi. - SEDAT BALTA
Kaynarcahaber.com

 

gazileri ayırmayın 15 temmuz kıbrıs kore aziz çelebi muharip gaziler derneğig derneği türkiye kaynarca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X