Advert

​Avcılara 'uçanı kaçanı avlıyorlar' eleştirisi

Kaynarca Acarlar Longozu'nda doğaya sülün salma etkinliğinde konuşan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Herkesin elinde bir av tüfeği uçanı, kaçanı avlıyorlar" diye konuştu.

​Avcılara 'uçanı kaçanı avlıyorlar' eleştirisi
​Avcılara 'uçanı kaçanı avlıyorlar' eleştirisi Admin
Bu içerik 2507 kez okundu.
Advert

Kaynarca'da doğaya bin adet sülün salındı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın İstanbul Polenezköy'de bulunan sülün üretim tesislerinde yetiştirilen bin adet sülün Acarlar Longozu'nda Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve ilçe yöneticilerinin katılımı ile doğaya bırakıldı. 
Vali İrfan Balkanlıoğlu Kaynarca'da bulunan iki avcı derneğinin başkanları Muharrem Çelebi ve Ahmet Altay'ın da bulunduğu törende yaptığı konuşmada kontrolsüz avcılığı eleştirdi. Vali Balkanlıoğlu,  "Bugün herkesin elinde bir av tüfeği uçanı kaçanı avlıyorlar. Halbuki bu hayvanlar Allah'ın mizlere bir lütfu tabiatın bir denge unsurudur. Bu sülünlerin bin tanesini bugün doğaya saldık. Bölge halkından ricamız bu güzellikleri korumaları kendi yetiştirdikleri hayvanlar gibi göz kulak olmaları telef olmalarına fırsat vermemelerini istiyoruz" dedi. " diye konuştu. 
Büyük bir bölümü Kaynarca topraklarında bulunan 28 bin dönümlük Acarlar Longozu 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak 235 farklı kuş türüne, ayrıca yayın, kızılkanat, sazan gibi balık türleri; tavşan, tilki, yaban domuzu, gelincik, doğan, sincap başta olmak üzere çok sayıda canlıya ev sahipliği yapıyor.- SEDAT BALTA - Kaynarcahaber.com

 
sülün manşet acarlar longozu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X