Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Kaynarca'da 5 M (Minibüs) plaka çalıştırılması Meclis'te

Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 81 madde görüşülerek karara bağlandı. Bir madde Kaynarca'yla ilgiliydi. Büyükşehir Belediyesi Ekim dönemi toplantısına izleyici olarak katılan bir vatandaş ise meclis üyelerine açtı ağzını yumdu gözünü.

Kaynarca'da 5 M (Minibüs) plaka çalıştırılması Meclis'te
Kaynarca'da 5 M (Minibüs) plaka çalıştırılması Meclis'te Admin
Bu içerik 3776 kez okundu.
Advert

Kendisinin Söğütlü Büyüksöğütlü Mahallesi’nde ikamet ettiğini anlatan vatandaş, hizmet alamamaktan yakındı. Meclis üyeleri hakkında konuşan vatandaş, ‘Sizden şikayetçiyim yaptığınız bir şey yok. Elin oğlu uzaya gidiyor dışarıda milletin ihtiyacını giderecekleri tuvalet yok” deyince Meclis Başkan Vekili Yusuf Alemdar “ Bu konuyu yüz yüze görüşelim” sözü sonrası kızgın vatandaş meclis toplantısını terk etti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantınının başkanlığını Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar üstlendi. Meclis üyeleri ilave 7 gündem maddesi ile birlikte 81 gündemi karara bağladı.
Kaynarca'yı ilgilendiren tek gündem maddesi olan 72. madde ise Plan ve Bütçe ile Ulaşım Komisyonlarına oybirliğiyle havale edildi. 72. Madde Kaynarca içerisinde yeni hat kurulması ve Kaynarca'da askıda bulunan 5 adet M (Minibüs) plakanın çalıştırılması, araç başına hat katılım bedeli belirlenmesi için ilgili komisyona havale edildi. 
Ekim Meclisi
Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda; İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen 1-32. maddeler ile Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 33. madde komisyondan geldikleri şekliyle oybirliğiyle kabul edildi. 34-65. maddeler oybirliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Serdivan Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan arazide bölge halkının talebi doğrultusunda dini tesis yapılması için İlave Nazım İmar Planı yapılması, ilgili bakanlıktan kamu yararı kararı alınmasına ilişkin 66. madde oybirliğiyle kabul edildi. 67 ve 68. maddeler oybirliğiyle kabul edildi. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na bağlı Proje ve Etüt Şube Müdürlüğü’nün isminin Yol Yapım Şube Müdürlüğü olarak değiştirilmesini içeren 69. madde oybirliğiyle kabul edildi. 70. madde Hukuk Komisyonu’na, 71. madde Hukuk ve Ulaşım Komisyonlarına, 72. madde ise Plan ve Bütçe ile Ulaşım Komisyonlarına oybirliğiyle havale edildi. 73. madde oybirliğiyle kabul edilirken, Büyükşehir Belediyesi 2018 Mali Yılı Performans Programı’nın görüşülmesine ilişkin 74. madde için MHP Grubu çekimser yönde oy kullandı. Madde AK Parti Grubu’nun oylarıyla kabul edildi. İlave maddelerden 75-79. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 80. madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 81. Madde oybirliğiyle kabul edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X