Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık

Yağışlı hava nedeniyle kapalı alanda yapılan törende konuşan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, "Sevgili gençler Ulu önder Atatürk en büyük eserim dediği cumhuriyeti sizlere emanet etmiş ve bu emaneti nasıl koruyup yücelteceğinizi gençliğe hitabesinde anlatmıştır. Dahili ve harici düşmanlarınızın olacağını bunlarla mücadeleye hazır olmanız gerektiğini belirtmiştir" dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık
29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık Admin
Bu içerik 2287 kez okundu.
Advert

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'üncü yıldönümü kutlamaları Kaynarca'da bir gün önce Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı. 
ÖĞRENCİ VE VELİLER SALONA SIĞMADI
29 Ekim 2017 Pazar günü Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli makamında tebrikleri kabul etti.  Atatürk İlkokulu bahçesinde yapılması planlanan törenler yağışlı hava nedeniyle Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Salon küçük olduğu için bazı öğrenciler ve veliler töreni izleyemedi. 
HARİCİ VE DAHİLİ DÜŞMANLARLA MÜCADELEYE HAZIR OLUN
Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli törende yaptığı konuşmasından bir bölüm şöyle: "Geçmişe bakıldığında bugünlere kolay gelinmediğini, Türk milletinin canla başla verdiği kurtuluş mücadelesini görmekteyiz. 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadele tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandırılmıştır. 29 Ekim 1923'te Millet Meclisi'nde Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare olan Cumhuriyet kabul edilerek tüm dünyaya ilan edilmiştir. Cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Sevgili gençler Ulu önder Atatürk en büyük eserim dediği cumhuriyeti sizlere emanet etmiş ve bu emaneti nasıl koruyup yücelteceğinizi gençliğe hitabesinde anlatmıştır. Dahili ve harici düşmanlarınızın olacağını bunlarla mücadeleye hazır olmanız gerektiğini belirtmiştir." 
Kutlama programında öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı. Törenin son bölümünde şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi. - SEDAT BALTA - Kaynarcahaber.com

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X