Advert
Advert

Kaynarca'da İYİ Parti'yi kimler temsil edecek?

Hafta başında Serdivan dün ise komşu ilçe Karasu'da başta MHP olmak üzere çeşitli partilerden istifa edenler İYİ Parti'ye katılıyorlar. Kaynarca'da da İYİ partiye katılacakların benzer şekilde istifa ederek açıklama yapmaları bekleniyor. Kaynarca İYİ Parti ilçe Başkanlığı görevinin kime verileceği siyasi çevrelerde merakla bekleniyor. Meral Akşener'in parti kuruluşuyla ilgili yaptığı toplantıya Kaynarca'dan MHP'nin etkili isimlerinin katıldığı öğrenildi.

Kaynarca'da İYİ Parti'yi kimler temsil edecek?
Kaynarca'da İYİ Parti'yi kimler temsil edecek? Admin
Bu içerik 3925 kez okundu.
Advert
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara'daki kuruluş dilekçesi verdiği etkinliğe MHP eski ilçe Başkanı ve partinin Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Apti, MHP eski İlçe Başkanı ve geçtiğimiz seçimde partinin belediye başkan adayı olan Mustafa Boğaz'ın ve bazı eski MHP yöneticilerinin katıldığı belirtiliyor. Öte yandan Sakarya'da İYİ Parti'nin İl Başkanı olacağı yönünde tahminler yapılan Hüsamettin Atasever'in Kaynarca İlçe Başkanılığı için Doğru Yol Partisi eski ilçe başkanlarından İsa Soysal'a teklif götürdüğü ancak Soysal'ın teklifi kabul etmediği öğrenildi. 

En son komşu ilçe Karasu'da çeşitli partilerden topluca istifa eden 40 kişi, yaptıkları basın açıklamasıyla İYİ Parti’ye geçeceklerini açıkladı. Basın açıklamasına, İYİ Parti’nin Sakarya İl Başkanı olması muhtemel gözüyle bakılan isimlerden biri olan Hüsamettin Atasever, MHP İl Başkan Eski Yardımcıları İlhan Ayyıldız ile Niyazi Korkusuz ve MHP Eski Milletvekili Adayı İsmail Kamil Doğancı da katıldı. Basın açıklamasını, geçtiğimiz ay MHP ilçe başkan yardımcılığı görevinden ayrıldığını duyuran Levent Arslan okudu. Arslan, basın açıklamasında, “İktidarın ‘kandırıldık’ deyip faturayı sürekli halka ödetmesinden, muhalefetin ise halka umut verecek siyaset geliştirememesinden, fındık fiyatlarının düşük açıklanıp, bölge halkımızın mağdur edilmesinden ötürü burada yer alan arkadaşlarımızla birlikte, hür irademizle siyasi partilere olan üyeliklerimizden istifa ediyoruz. Toplumu bütünleştireceğine, ülkemizi normalleştireceğine, milli ve manevi değerlere sahip çıkacağına inandığımız Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’yi canı gönülden destekliyoruz. Vatana ve millete hayırlar getirsin. İYİ’lere güç katmaya devam ediyoruz ve ‘Türkiye İYİ olacak’ diyoruz” İfadelerine yer verdi. Yapılan basın açıklamasının ardından çeşitli partilerden istifa eden yaklaşık 40 kişi, istifa dilekçelerini İlçe Seçim Kurulu’na teslim etti.

İYİ iyi parti kaynarca ilçe başkanlığı atama
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca yolunda helikopterli trafik denetimi
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı
Kaynarca İçin 28 Proje’yi Açıkladı