Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Sabahat Balta'nın resimleri İstanbul Sanat Fuarında...

Hemşehrimiz ressam Sabahat Balta'nın eserleri TUYAP 27'inci İstanbul Sanat Fuarı'nda sergilenecek. Çalışmalarını İstanbul Maltepe'deki atölyesinde sürdüren Sabahat Balta'nın resimleri 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Salon 8 A / 823'de SASAV (Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı) stantında vakıf üyesi ressamlar Adalet Binnur, Ayda Alpözen, Ayşegül Akşit, Hale İsmet, Öznur Karadayı'nın eserleriyle birlikte sergileniyor.

Sabahat Balta'nın resimleri İstanbul Sanat Fuarında...
Sabahat Balta'nın resimleri İstanbul Sanat Fuarında... Admin
Bu içerik 3204 kez okundu.
Advert

Artist 2017 / İstanbul Sanat Fuarı, 27 yıldır olduğu gibi bu yıl da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü’nde, 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Artist 2017 toplamda 12 bin metrekareyi aşkın iki salonunda 9 gün boyunca sanatseverlerle yüzlerce sanatçının bini aşkın eserini buluşturmaya hazırlanıyor. Fuarda 7 no’lu ana salon pek çok galeriyle beraber “Ütopya” teması kapsamında büyük bir projeye ev sahipliği yaparken; 8 no’lu salon bağımsız genç sanatçılara ve etkinliklere ayrılacak.

27. İstanbul Sanat Fuarı, her yıl olduğu gibi, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek 
‘Lidersiz kamusal alan’
İstanbul Sanat Fuarı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kavramsal bir projeye alan açıyor ve “Ütopya” başlığı altında “Lidersiz, hayalperest ve çatışmalı bir duyusal kamusal alan” olma hedefiyle, ekonomik ve sembolik kâr amacı olmayan bir takım oyunu kuruyor… 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında tüm katılımcıları her anlamda sınır ötesi bir deyim alanını kolektif olarak üretmeye, ütopyaları nostaljiden, ahlaki tuzu kuruluktan, popülist propagandadan ve umutsuzluktan kurtarmaya davet ediyor. Sergi; kavramsal olarak ütopyayı, nostalji ve özgürlük, politika ve estetik, sanat ve tasarım ilişkileri bağlamında ele alırken “Gerçekçi Ütopyalar” alt başlığı ile ekonomik kriz dalgalarıyla daha da önem kazanmış üretim ve tüketim kooperatiflerine, queer ve feminist yaşam biçimine, bedende ve doğada soluk alan ütopyalara yer açıyor.
ARTİST 2017, hafta sonu 11.00-20.00, hafta içi ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; 12 Kasım Pazar günü ise saat 19.00’da sona erecek.

SASAV İstanbul sanat fuarı art artist sabahat balta
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X