Advert
Advert

CHP'de ilçe kongreleri Kaynarca ile başlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri 27 Kasım’da Kaynarca İlçe Kongresi ile başlıyor. İl Başkanı Ayça Taşkent ilçe kongrelerinin 10 Aralık’ta sona ereceğini belirterek, “ İl kongremizi de 30 Aralık tarihinde gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP'de ilçe kongreleri Kaynarca ile başlıyor
CHP'de ilçe kongreleri Kaynarca ile başlıyor Admin
Bu içerik 2377 kez okundu.
Advert
Tarihler belirlendi

Mahalle delege seçimlerinin tüm ilçelerde büyük bir olgunlukla yapıldığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayça Taşkent, “ Özellikle merkez ilçemizde çok listeli seçimler oldu. Parti içi demokrasi çok güzel bir şekilde uygulandı. Tüm ilçelerimizde mahalle delege seçimleri tamamlandıktan sonra ise süreç ilçe kongrelerinin başlamasını gerektiriyor. 2 sene de bir seçim yapılması gerekir kuralının uygulamasını da dikkate alarak, ilçe başkanlarımızla oturarak seçim tarihlerini belirledik” dedi.

 

İl kongresi tarihi

Taşkent, “ Ocak ayında büyük kurultay yapılacağı için il kongresinin Ocak ayına kalmaması gerekiyordu. Askı sürelerini de göz önüne alarak kongreler takvimini belirledik. Buna göre 27 Kasım’da Kaynarca ilçemiz ile başlayacak süreç 10 Aralık’ta Adapazarı, Arifiye ve Söğütlü ilçe kongrelerimizin yapılması ile tamamlanacak. 10 Aralık’a kadar kongrelerin tamamlanması gerektiği için aynı güne üçer kongre geldi. Bunu da ilçe başkanlarımızın onayı ile yaptık. İl kongresinin Ocak ayına kalmaması için böyle olmak zorunda oldu” dedi.

İlçe kongre tarihleri:

27 Kasım- Kaynarca

30 Kasım-Geyve

2 Aralık- Ferizli 

2 Aralık- Hendek

3 Aralık- Karasu

3 Aralık- Sapanca

5 Aralık- Akyazı

6 Aralık- Kocaali

7 Aralık- Taraklı

8 Aralık- Karapürçek

9 Aralık- Erenler

9 Aralık- Serdivan

9 Aralık- Söğütlü

10 Aralık- Adapazarı

10 Aralık- Arifiye

10 Aralık- Pamukova

İl Kongresi- 30 Aralık

 

ayça taşkent kaynarca chp CHP ilçe kongresi . kongre takvimi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X