Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

CHP'de demokratik yarış

CHP Kaynarca İlçe Kongresi'nde delegeler 2 liste arasında tercihte bulundu.

CHP'de demokratik yarış
CHP'de demokratik yarış Admin
Bu içerik 3679 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Kaynarca Olağan Toplantısı yapıldı. İl Başkanı Ayça Taşkent'in Divan Başkanlığını yaptığı kongrede 2 liste yarıştı. 52 Delegenin bulunduğu kongrede 37 delege oy kullandı. Oyların 24'ünü Ersan Ceylan, 13'ünü Önder Yıldız aldı. 
ERSAN CEYLAN'IN LİSTESİ
Ersan Ceylan (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Nejdet Baydar, Şevket Candan, Şule Çelik, Ergün Demircan, Levent Gönül, Kıymet İçöz, Mehmet Öz, Kemal Sağır, Ali İhsan Sert, Okay Temel, Serkan Yüksel, Yılmaz Yenilmez. İl Delegeleri: Sezai Şeker, Nejdet Baydar, Yılmaz Yenilmez, Serkan Yüksel, Ali İhsan Sert, Ersan Ceylan. 
ÖNDER YILDIZ'IN LİSTESİ
Önder Yıldız (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Ramazan Adıgüzel, Hatice Altıntaş, Şafak Altıntaş, Arife Balta, Bekir Benli, Zeki Çoban, Onur Dağhan, Kamuran Durman, Harun Durman, Cihan Güler, Nejdet Yavaş, Olcay Yazgan. 
İl Delegeleri: Öner Acar, Hatice Altıntaş, Mustafa Aydoğdu, Arife Balta, Macit Göbekçioğlu, Önder Yıldız. 
Kaynarca Konak Mahallesi'nde Vedat Balta'ya ait kahvehanede yapılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. İlçe Başkanı Ersan Ceylan açılış konuşmasından sonra hesap ve çalışma raporlarını okudu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi. 
ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR
Kongrede konuşan CHP Sakarya  İl Başkanı Ayça Taşkent, "Tarımda üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alamıyor. Tarıma ayrılan topraklar her geçen gün azalıyor. Köyden kente göçen gençlerin iş bulabilme şansları da azalıyor. Bütün bu sorunları göze aldığımızda CHP'nin sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz" dedi. 
CHP BİNASI 10 GÜN AÇIK KALMADI 
İlçe Başkan adayı Önder Yıldız'ın yaptığı  konuşmadan bir bölüm şöyle: "İlçe binamız Ersan beyin görev yaptığı zamanda 10 gün açık kalamadı. Bundan rahatsız olduk. Yönetim çalışmadı, çalıştırılmadı. Veya çalışamadı. Bunu hepiniz biliyorsunuz. 
OLAYLARDA SESSİZ KALINIYOR
Referandum çalışmalarında haberdar edilmedik. İlçemizin çok önemli konularından birisi OSB'ler konusunda, toplumsal olaylar konusunda partinin öncülük etmesi lazım, beyanda bulunması lazım. Kaynarca'da Suriyeli kadına tecavüz olayında başkan sessiz kaldı, niye sessiz kalıyoruz arkadaş kimden korkuyoruz. Sayın başkan bunun cevabını bekliyorum senden. 
CHP OLARAK SEYİRCİ KALINIYOR
Belediye Küçükkaynarca sınırına yakın bölgede 2 bin dönüm araziyi imara açtı. Belediye yüzde 35 alması gerekirken bazı bölgelerde yüzde 38 bazı bölgelerde 35 bazı bölgelerde yüzde 25 aldı. İki bin dönüm yerde 2 bin bina yapılacağını kabul ediyoruz, çift daireden 4 bin, 3 kattan 12 bin, 4'er kişiden hesap edersek 48 binin dörtte biri çocuk olsa 12 bin. Ama belediye maalesef bu araziye bir tane okul yeri bir tane kampüs yapmadı. Biz yine buna CHP olarak seyirci kaldık. 
SEL FELAKETİNE UĞRAYANLARA GİDİLDİ Mİ
İlçemiz yoğun yağışlardan dolayı 2 defa sel felaketi yaşadı. bazı evler ve dükkanlar zarar gördü. Bu insanlara ilçe yönetimi gidip bir geçmiş olsun dileğinde bulundu mu? Belediye'ye bir öneride bulundu mu bunu da merak ediyorum. 
Delege arkadaşlarımızın bazıları delege olduğunu bilmiyor. Bazıları bugün seçim olduğunu bilmiyor. Bu nasıl çalışmadır bunun da açıklamasını istiyorum. Delege listesi internette yok. Niye yok cevabını istiyorum. 
ERSAN CEYLAN SORULARA YANIT VERMEDİ. 
Başkan adayı Ersan Ceylan, önündeki metine bağlı kalarak yaptığı konuşmada diğer aday Önder Yıldız'ın eleştirilerine ve sorularına cevap vermedi. Ceylan'ın yerel konuları değinmediği konuşmasından bir bölüm şöyle: "Gün birbirimizi eleştirme günü değildir. Gün suçlu arama günü değildir. Gün enerjiyi içimizde harcama günü değildir. Gün kişiler üzerinden siyaset yapma günü değildir. Gün tek yürek, tek ses, tek yumruk, kenetlenme günüdür. 
Gün umutları aydınlık yarınlarımız için tazeleme günüdür. Gün yıkıcı olmadan,ayrışma olmadan, sevgi ile, dostça, kardeşçe, barış içinde yaşayacağımız güçlü bir Türkiye için, cumhuriyetimiz için, vatanımız için, bayrağımız için el ele verelim. Aydınlığa adım adım yaklaştığımız umutlarımızın yeşerdiği, birlik ve beraberlik içinde sevgi ile kenetlendiğimiz bir gün olsun."
İl Başkanı Ayça Taşkent'in İki başkan adayının konuşmasından sonra başka söz vermemesi bazı partililerce eleştirildi. - SEDAT BALTA - Kaynarcahaber.com

 

CHP kaynarca ilçe kongresi ersan ceylan önder ertan yıldız .
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birlikte başaracağız / Mustafa Başarı ile ropörtaj
Birlikte başaracağız / Mustafa Başarı ile ropörtaj
Cebek Arifağa arası köylerde yol kenarı kamulaştırılacak
Cebek Arifağa arası köylerde yol kenarı kamulaştırılacak