Advert

'Yalaza'daki emlakçı Yaşar karakteri incitici"

Kendisi de emlakçılık yapan AKP eski İlçe Başkanı ve KASİAD (Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı İsmail Kaymak, Yalaza dizisindeki emlakçı tiplemesinin, "Bizleri ve bu mesleği şerefiyle icra eden binlerce esnafımızı incitmiştir" sözleriyle eleştirdi. Kaymak, senaryonun değiştirilmemesi durumunda film setine gidip siyah çelenk bırakarak protesto edeceklerini belirtti.

'Yalaza'daki  emlakçı Yaşar karakteri incitici
'Yalaza'daki  emlakçı Yaşar karakteri incitici Admin
Bu içerik 3342 kez okundu.
Advert

KASİAD Başkanı İsmail Kaymak sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada: "TRT 1 ekranlarında yayına giren Sakarya Taraklı İlçemizde çekilmesinden gurur duyduğumuz Yalaza dizisinde senaryo gereği kasabanın emlakçısı tiplemesiyle rol verilen Erdal Cindoruk'un yalancılık, üçkağıtçılık rolü bizleri ve bu mesleği şerefiyle icra eden binlerce esnafımızı incitmiştir. Ve rencide etmiştir. 
Sanki bu mesleği yapan herkes böyleymiş gibi algı oluşturmaya çalışılıyor. Dizinin senaristi Osman Sınav ve yapımcı şirketten bu roldeki senaryoyu derhal iyileştirip revize etmelerini bekliyoruz. Eğer iyileştirme yapılmaz ise filim setine gelip siyah çelenk bırakıp protesto edeceğimizi bildirir, kendilerine kolaylıklar dileriz."
YALAZA DİZİSİNDEKİ EMLAKÇI
Erdal Cindoruk'un oynadığı emlakçı Yaşar Çelik karakteri şöyle tanıtılıyor: "Kendisi bir nevi Taraklı'nın emlak kralıdır. Lakin yeni hedefi ise müteahhit kralı olmaktır. Aklında her zaman kırk tilki dolandıran Yaşar, dini hayatının her alanına entegre etmiş gibi davransa da, aslında işler pek de öyle görünmemektedir. 
Dedikoduya karısı Nazmiye kadar düşkün ve bir o kadar da uzak durmaktadır. Asıl maksadı her zaman için Asil'in ağzından mahalleliye dair laf toplamaktır."- Sedat Balta - Kaynarcahaber.com

manşet yalaza emlakçılar rahatsız kaynarca sakarya ismail kaymak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X