Advert
Advert

Cuma namazı çıkışı ABD protestosu

Türkiye'nin tüm ilçelerinde olduğu gibi Kaynarca'da da Cuma namazı çıkışında cemaate konuşma yapıldı. ABD Başkanı Trump'un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması nedeniyle Amerika ve İsrail protesto edildi

Cuma namazı çıkışı ABD protestosu
Cuma namazı çıkışı ABD protestosu Admin
Bu içerik 3654 kez okundu.
Advert

Sivil Toplum Kuruşları adına yazılan metni okuyan Sezgin Tutar,“Trump’ın huhuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararı İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa zamanda dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanları esir etmek isteyenler tarihte defalarca hüsrana uğradılar yine uğrayacaklar İslam’ın haremi izzeti olan Kudüs’ü tarihçesi olan Türküyle, Arabıyla tüm Müslümanlarda Eyyübi ruhunun karşılarına dikildiğini görecekler. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin her zaman arkasındayız” diye konuştu.

Basın açıklaması ardından toplananlar Kudüs için dua okuyarak sessizce alandan ayrıldı.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X