Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

13 Okul başvurdu 13'ü de kabul edildi

İlçemizde TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrı programı kapsamında başvuru yapan tüm okullarımızın başvuruları kabul edildi. İşte o okullar...

13 Okul başvurdu 13'ü de kabul edildi
13 Okul başvurdu 13'ü de kabul edildi Admin
Bu içerik 2611 kez okundu.
Advert

TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrı programı kapsamında 4006 TÜBİTAK bilim fuarlarına başvuru yapan 13 okulumuzun tamamının başvurularının kabul edilmesiyle, ilçemiz bu alanda %100 başarıyı yakalamış oldu.

          TÜBİTAK, 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programıyla, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programları dahilinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda seçtikleri konu üzerinde araştırmalar yapmasını ve bu araştırmaların sonuçlarını sergileyecekleri bir ortam sunuyor. TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı sayesinde öğrenciler, belirtilen amaçlar üzerinde hazırladıkları projeleri sergileyebilir ve araştırma sonuçlarını paylaşabilir. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında, 18 Nisan 2018- 1 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuarlar her okulun kendi sınırları içerisinde gerçekleştirilmektedir.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programının, öğrencilerin gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak/yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirmesi, öğrencilerin işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması anlamında çok büyük faydasının olduğunu belirtti. Projelerde emeği geçen tüm okul müdürlerine ve öğretmenlere teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

          Proje başvuruları kabul edilen okullarımız;

ESENBEL ORTAOKULU
FATİH ORTAOKULU
HACI OSMAN AKGÜN ORTAOKULU
KAYNARCA ANADOLU LİSESİ
KAYNARCA SEYFETTİN SELİM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
KULAKLI ORTAOKULU
MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU
MİMAR SİNAN ORTAOKULU
MÜŞERREF SABRİ KÖSEOĞLU ORTAOKULU
ORHANGAZİ ORTAOKULU
ŞEHİT MANSUR CANSIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
ŞEHİT SERCAN GEDİKLİ ORTAOKULU
YEŞİLOVA ORTAOKULU
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X