Advert
Advert

Kaynarca'nın tamamı Sapanca suyu içiyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaptığı yazılı açıklamada Kaynarca'nın 41 mahallesine Sapanca Gölü'nün suyunu ulaştıracak Kaynarca içme suyu projesinin tamamlandığını belirterek artık Kaynarca'nın tamamı dünya standartlarında içme suyu içiyor dedi.

Kaynarca'nın tamamı Sapanca suyu içiyor
Kaynarca'nın tamamı Sapanca suyu içiyor Admin
Bu içerik 2288 kez okundu.
Advert

Toçoğlu'nun yazılı açıklması şöyle: "Hamdolsun Kaynarca'nın 41 mahallesine Sapanca Gölü suyunu ulaştıracağımız 10 milyonluk projemizi tamamladık. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız artık Sapanca Gölü'nün suyunu içiyorlar. Şehrimizde mükemmele yakın altyapı sistemini kurmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Sapanca Gölünden aldığımız suyu, ülkemizde 193 tesis arasından revizyona ihtiyaç duymayan 3 tesisten birisi olan Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesislerinde arıtıyor, bu suyu 60 kilometre uzaklıktaki Kaynarca'ya ulaştırıyoruz. Sapanca'nın suyu artık Karadeniz kıyılarına kadar ulaşıyor. Bölgede yaşanan bulanıklık su yetersizliği gibi sorunları kesin çözüme kavuşturmuş olduk. Artık Kaynarca'nın tamamında vatandaşlarımız Sapanca Gölünden alınan ve dünya standartlarında arıtılan suyu içiyorlar"

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X