Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Elektrik sorununa çözüm Kaynarca çiftçisine inekleri nöbetleşe sağın önerisi

Kaynarca'da muhtarlar ve halk toplantısında elektrik sorunlarını dile getiren muhtarlara, SEDAŞ Genel Müdürü Ersan Şentürk, "İneklerinizi aynı anda değil sırayla sağın" önerisi getirince herkesi şaşırttı ve güldürdü.

Elektrik sorununa çözüm Kaynarca çiftçisine inekleri nöbetleşe sağın önerisi
Elektrik sorununa çözüm Kaynarca çiftçisine inekleri nöbetleşe sağın önerisi Admin
Bu içerik 3420 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MİLLETİMİZ HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kaynarca Kaymakamlığı Muhtarlar ve Halk Toplantısı'na katıldı. Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, il ve ilçe daire amirleri ve kurum temsilcileri katıldı.  
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu Türkiye'nin her geçen gün geliştiğini, kendi silahını kendinin yaptığını ifade ederek, "Milletimiz herşeyin daha iyisine, herşeyin yükseğine layıktır. Ama çevremizdeki müslüman ülkeler birbirlerini kesiyorlar. İlla başlarında Türkiye gibi bir güç olacak. kafalarına yumruğu indirecek hepsinin de Zaten Kur'anı Kerim'de ayet vardır. İki Müslüman topluluk birbiri ile savaşıyorsa, önce arasını sulh etmeye çalışın. Eğer sulh olmuyorlarsa, hangisi haksızsa ona cihat ilan edin. Cihat yapın diyor ayet bu yani. Kafirlerle cihat ediyormuş gibi" diye konuştu. 
40 GÜNDÜR SİZDEN RANDEVU ALAMADIK
İlçede veteriner hekimlik yapan Yüksel Erdoğan, bir başka veteriner arkadaşıyla birlikte 40 gün önce Vali Balkanlıoğlu'ya görüşmek için randevu talep ettiklerini ancak aradan geçen zamanda kendilerine dönülmediğini belirterek, "Şahsımızı ilgilendiren değil Kaynarca'yı ilgilendiren bir konuyu arzetmek için bir randevu alamamak bizi üzdü" diye konuştu. 
Vali Balkanlıoğlu,"Bizim kapımız açık randevuya bile gerek yok. Yarın 9.30'da sizi bekliyorum" diyerek yanıt verdi. 
7 AYLIK MAAŞIMIZI ALAMADIK
Başka bir vatandaş ise ilçedeki Kaynarca Taşoluk Köyü'nde kurulu bir deterjan fabrikasında işçi alarak çalıştığını  ancak 25 arkadaşıyla birlikte 2012 yılında topluca işten çıkarıldıktan sonra 7 aylık birikmiş maaş ve tazminatlarını alamadıklarını belirterek yardım istedi. Vali Balkanlığıoğlu konuyla ilgileneceklerini söyledi. 
Kaynarca'da görev yapan muhtarlar söz alarak mahallelerinin başta, yol, su, internet, elektrik, dere taşkınları olmak üzere çeşitli sorunlarını dile getirdiler. Toplantıda bulunan kurum temsilcileri ifade edilen sorunlar hakkında bilgi verdiler. 
İNEKLERİ SIRAYLA SAĞIN ÖNERİSİ
Toplantıya katılan SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk, bölgede hatların yetersiz trafoların yetersiz olduğu bu nedenle sık elektriksiz kalındığından bu durumun süt sağımından, diyaliz hastalarına, tavuk çiftliklerine kadar vatandaşları sıkıntı soktuğunu belirten muhtarlara yanıt verdi. Şentürk, "Bunların hepsi bilinen problemler. Bunlarla ilgili çalışma planımız var. Hayvan sağımı için özellikle elektrik kullanılıyor. Bu konuda elektrikifikasyonun hayvan sağımında kullanılması altyapının yeterli olmayacağını söylemeliyim. Aynı anda hayvanlar sağılınca sistem çalışamaz hale geliyor. Ara vererek sağmak imkan dahilinde değil mi diye söylüyorum herhalde kendi aralarında anlaşamıyorlar arkadaşlarımız" diye konuştu. 
Vali Balkanlıoğlu, SEDAŞ Genel Müdürü Ersan Şentürk'ün inekleri dönüşümlü sağmakla ilgili önerisi hakkında, "Eğer inekleri sırayla sağarsanız hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Bunu acaba sağlayabilir misiniz" sorusunu muhtarlar böyle bir şeyin gerçekçi olmadığını o yüzden mümkün olmadığı şeklinde yanıtladılar. 
SUÇLARI BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜSÜNÜZ
Toplantıya katılan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun da yaptığı konuşmada mümkün olduğu kadar halk arasında olmak istediğini belirterek, "Bunu da Valimize refakat ederek gerçekleştirmeye çalışıyorum. Muhtarlarımız evrak düzenlerken dikkatli olsunlar. Mahallelerinde suç teşkil eden olayları bildirmek yükümlülüklerini dikkatle yerine getirsinler" dedi. 
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN KURBANI OLDUK
Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ise muhtarların yol başta olmak üzere çeşitli talepleriyle ilgili yanıt verdi. Özel, Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 yılına kadar sıcak asfaltsız yol bırakmayacağına dair söz verdiğini, bütün köylerin arıtılmış Sapanca su içtiğini ifade ederek, "Biz de zaten geri kalan mahalle arası yolları yapmakla sorumluyuz. Yapmaya da devam ediliyor. Köprülerle ilgili iklim değişikliği nedeniyle en çok biz etkileniyoruz. 2 Defa sel oldu. Köprüler Büyükşehir'in sorumluluğunda ama onların da imkanları kısıtlı" diye konuştu. 
KANALİZASYON SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ DURUMDA
Toplantıda son konuşmaya yapan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ise şunları söyledi: "İlçe müdürlerimizle birlikte ilçemizin 45 köyümüzün tamamını gezdik. Vatandaşımızla konuştuk, muhtarlarımızla konuştuk. İlgili kurumlara yazdık, bunların takipçisiyiz, şimdi bunları sayın Valimizin de takip etmesi bize ayrıca güç verecektir. Genelde bir altyapı sorunumuz var. Bir stadyumumuz var, çok güzel bir çim saha yapılmış ama yanıbaşındaki kapalı spor salonu kullanılamaz vaziyette. Bunu Bakanlığımıza yazdık. İlçe Emniyet Amirliğimizin hizmet binası ihtiyacı var. Yapılması sağlanırsa müdürlüğümüz daha rahat çalışacak. Bir de en önemli sorunlarımız arasında ilçemizde bir yağmur suyu ve kanalizasyon teşkilatı yok. Var ama çökmüş durumda. Bütün yağmur suları asfalttan akıyor." 
Vali İrfan Balkanlıoğlu başka programı olduğu için bütün muhtarları ve vatandaşları dinlemedi, kalan taleplerin yazılı olarak yapılmasını istedi. Balkanlıoğlu toplantıdan sonra Kaynarca Kaymakamlığı ve Akdeniz Toros Tavukçuluk firmasını ziyaret etti.  - SEDAT BALTA

 

kaynarcalı muhtarlara bir dokun bin ah işit sedaş genel müdürü inekleri sırayla sağın vali balkanlıoğlu halk muhtarlar toplantısı kaynarca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X