Advert

Uyuşturucunun panzehiri iletişim

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği uzmanlarınca Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu'nda ailelere yönelik olarak uyuşturucu konulu konferans verildi.

Uyuşturucunun panzehiri iletişim
Uyuşturucunun panzehiri iletişim Admin
Bu içerik 2072 kez okundu.
Advert

Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, ilçe protokol mensupları, okul müdürleri ve vatandaşların katıldığı konferansa katılanlara uyuşturucu, uyarıcı, halisinasyona neden olan maddeler, uyuşturucu maddelere başlama sebepleri, uyuşturucu kullananlarda  görülen belirtiler, alınacak önlemler gibi bilgiler verildi. 
Konferansta gençlerin uyuşturucuya başlamasının en temel sebebinin aile içi iletişim eksikliği, ikinci neden olarak ise baskıcı ve ilgisiz aile ortamı  olduğu vurgulandı.  Bunu önlemek için çocuk ve gençlerle hergün en az bir saat kaliteli zaman geçirilmesinin önemli olduğu belirtildi. 
Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün son yıllarda çoğalan bonzai kullanımına karşı verdiği mücadelede başarılı olunduğunun belirtildiği konferansta, uyuşturucuyla mücadelede halk desteğine ihtiyaç duyulduğu vurgulandı. Şüpheli durumlarda polis 155 hattının aranabileceği ayrıca Sakarya'da whashap hattı oluşturulduğu bilgisi de verildi. Sakarya Narkotik Büro Amirliği'ne ait 0552 155 54 00 numaralı whathap ihbar hattının  mart ayından itibaren 0552 155 54 54 olarak değişeceği duyuruldu. - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X