Advert
Advert

Piyango hangi köylere vuracak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın geliştirdiği Örnek Köy projesi kapsamında belirlenecek 3 köy tarım teşvik kapsamına alınacak. Bu köylerde destek ödemeleri yüzde 130 artırılacak.

Piyango hangi köylere vuracak
Piyango hangi köylere vuracak Admin
Bu içerik 5139 kez okundu.
Advert

Ahır isteyen ailelerin yatırımının yüzde 50'si devlet tarafından hibe olarak karşılanacak. Eğer vatandaşlar bir araya gelip büyük tesis kurmak isterse devlet desteği hibe olarak yüzde 70 olacak. Ayrıca hazineden vatandaşlara yer tahsisi de yapılabilecek. 
Destekleme teşviki ile birlikte bugün buzağı başına 500 TL alan çiftçi bin TL destek alabilecek. Sakarya'da hangi köylerin belirleneceği ise büyük merak konusu, 3 köy için belirleme kriteri henüz açıklama yapılmadı. 
Eğer siyasal müdahale olmazsa örnek köylerin en az birinin hayvancılık ve zirai üretimde önde gelen ilçemiz Kaynarca'nın köyleri arasından seçilmesi bekleniyor. 

Konuyla ilgili haber Adapazarı Akşam Haberleri gazetesinde Serhat Saruhanoğlu imzasıyla manşetten yayımlanırken köy fotoğrafı olarak Kaynarca Güven Köyü Balcılar Mahallesi yer aldı. - SEDAT BALTA

örnek köy kaynarca sakarya hibe çiftçi hayvancılık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X